Чим загрожує секс у космосі

Група вчених і медиків опублікувала статтю, в якій закликає всіх зацікавлених долучитися до обговорення проблем, пов’язаних із сексом та дітонародженням у космосі. На думку фахівців, проблема містить чимало як суто біологічних, так і соціальних питань.

Секс в космосі
Секс у космосі. Джерело: nypost.com

Вчених зацікавив секс у космосі

Група вчених і клінічних дослідників опублікувала 24 квітня 2023 року статтю, у якій вказала на те, що можливі наслідки статевих стосунків у космосі досі ніхто фахово не вивчав. Вони закликали комерційних операторів, державні установи, вчених і просто громадських діячів долучитися до обговорення цієї теми.

За словами вчених, плани приватних компаній свідчать про те, що найближчим часом кількість людей у космосі може збільшитися, при цьому зростання відвідувань орбіти буде пов’язане з космічними туристами, які використовуватимуть політ у навколоземний простір для розваги та збагачення власного досвіду.

Відповідно, зростає ймовірність того, що хтось займеться сексом у космосі. І що тоді буде — ніхто сказати не може. Немає жодних серйозних досліджень на цю тему, жодних інструкцій про те, що можна робити, а чого — ні.

Чим може загрожувати кохання на орбіті

Головна небезпека сексу в космосі пов’язана з невідомістю. Ми досі можемо лише здогадуватись, які повсякденні на Землі питання виявляться болючими в цьому випадку. Деякі з них автори дослідження вже окреслили. За їхніми словами, всі проблеми можна поділити на дві категорії: біологічні та соціальні.

Біологічні ризики насправді значно ширші, ніж просте питання про те, чи допустимий секс на космічному кораблі. Рано чи пізно люди поселяться в космосі й почнуть там розмножуватись, а всі питання, які стосуються не тільки поведінки людського тіла під час статевого акту в невагомості, але й запліднення та розвитку ембріона, надалі лишаються невирішеними.

Що ж до соціальних і культурних наслідків, то вони переважно стосуються передбачення того, наскільки часто люди, які летять у космос розважатися, будуть займатися там сексом. Чи розумітимуть вони, наскільки великий ризик травмування під час статевого акту в невагомості? Чи готові відповідальні особи до потоку скарг і судових розглядів, які потенційно викличе ця ситуація?

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine