Чи може інопланетне життя ховатися у кільцях планет-гігантів

Науковці пояснили, чи може інопланетне життя ховатися в кільцях таких планет, як Юпітер та Сатурн. За їхніми словами, там присутні органічні молекули. Проте для того, аби вони об’єдналися у щось складніше, потрібне виконання ще кількох умов.

Чи може позаземне життя існувати в кільцях планет-гігантів?
Чи може позаземне життя існувати в кільцях планет-гігантів? Джерело: www.earth.com

Де в Сонячній системі можливе позаземне життя?

Вчені продовжують шукати життя на інших планетах Cонячної системи. Найбільш традиційним місцем для цього є Марс, де під поверхнею можуть зберігатися «оази» з рідкою водою. Останніми роками вчені також оптимістичніше почали дивитися на Венеру, де знайшли фосфін. Найсміливіші ж дослідники вже кілька десятиліть розмірковують про можливість існування організмів в атмосферах газових гігантів.

Проте є ще одне місце, яке поки що залишалося без уваги дослідників, хоча там теж можна пошукати позаземне життя. Мова про кільця планет-гігантів, що складаються з величезної кількості частинок замерзлих рідин та газів.

Ідея ця не настільки божевільна, як могло б здатися. Науковці говорять, що для цього достатньо виконання лише трьох основних умов. Перша — наявність джерела енергії. Друга — присутність органічного матеріалу. Третя — рідка вода як середовище, в якому все це буде знаходитись.

Чи виконуються умови для існування життя в кільцях планет?

Поблизу планет-гігантів виконуються дві з трьох умов, необхідних для існування позаземного життя. По-перше, там присутня органіка. Принаймні вчені добре знають, що у кільцях Сатурна присутні пропан та бутан, що випадають у його атмосферу.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

По-друге, сонячного світла там хоча і менше, ніж на Землі, через більшу віддаленість планет, його все ще достатньо для того, аби позаземне життя могло існувати та розвиватися. А ось із рідкою водою там проблеми. Самої її там чимало, проте вся вона замерзла і саме для її розтоплення енергії випромінювання нашої зорі недостатньо.

Проте можливо, що якби газовий гігант перебував ближче до Сонця й отримував би стільки ж енергії, скільки й Земля, то вода там могла б існувати у рідкому стані. У Сонячній системі це неможливо, проте цілком ймовірно, що щось подібне варто пошукати біля інших зір.

Чому не варто шукати позаземне життя в кільцях планет?

На превеликий жаль, вчені впевнені, що якщо навколо планети, що отримує стільки ж енергії від зорі, як і Земля, існують кільця, то вони будуть складатися виключно зі скельних порід. Причиною цього є те, що за відсутності атмосфери крига буде одразу переходити не у рідкий, а в газоподібний стан. А молекули пари швидко губитимуться у космосі.

Тож позаземне життя у вигляді організмів не варто шукати в кільцях планет. Максимально, що там можна знайти — складні органічні молекули. Проте це не значить, що ці величні космічні структури зовсім не цікавлять вчених.

Кільця планет дозволяють вивчати різні процеси, що відбуваються з їхніми господарями, наприклад, зіткнення з метеороїдами. Крім того, вони є маленькими моделями того, на що була схожа Сонячна система на світанку свого існування.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів