Жовтень дарує нам кілька по-справжньому захопливих небесних подій. Після кільцеподібного сонячного затемнення 14 жовтня в наступні вихідні спостерігачі за небом налаштовані на чергове видовище. 28 жовтня Місяць зачарує нас частковим затемненням.
Жовтнева повня у Північній півкулі відома ще як Місяць Мисливця. Фольклор стверджує, що яскраве завершення жовтневого місячного циклу колись забезпечувало ідеальне вечірнє світло для вистежування відгодованої влітку дичини для заготування м’яса на зиму.
Але 28 жовтня світло повного Місяця ненадовго потьмяніє, коли він частково пройде крізь тінь Землі. Затемнення буде видно у більшій частині Східної півкулі, включно з Європою, Африкою й Азією.
Коли розпочнеться часткове місячне затемнення?
Спостерігати за місячним затемненням дуже просто: достатньо увечері в суботу вийти на вулицю та подивитися вгору. Пік затемнення припаде на 23:14, але цього разу лише 12% повного Місяця перебуватиме в тіні Землі. Бінокль або невеликий телескоп допоможуть детальніше розглянути це явище, але вони не є обов’язковими. Для кращого спостереження бажано знайти темне місце з чистим небом, вільним від хмар.
На піку затемнення частина Місяця перебуватиме у темній внутрішній тіні Землі. Якби фаза сягнула хоча б 50%, можна було б помітити характерний червонуватий відтінок затемненої частини, який ще називають Кривавим Місяцем. Найкраще це явище буде видно в Європі, Африці й Азії. В цих регіонах наш природний супутник буде високо в небі — тут можна побачити затемнення від початку до кінця (від входу в земну півтінь до виходу з неї).
Коли Земля перебуває точно між Місяцем і Сонцем, земна тінь падає на місячну поверхню й затуляє її звичайне джерело освітлення — сонячне світло. Часткове місячне затемнення відбувається, коли земна тінь закриває лише частину Місяця. Розташування Сонця, нашої планети та її супутника визначає те, що бачать люди на Землі. Це може виглядати так, ніби від Місяця хтось «відкушує» шматок.
Раніше ми повідомляли про те, що повні сонячні затемнення на Землі у майбутньому зникнуть назавжди.
За матеріалами sciencealert.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine