Час підкорювати космос. Стартували перші в Україні змагання з віртуального ракетомоделювання

В Україні стартували онлайн змагання із ракетомоделювання Noosphere Space Games «Час підкорювати космос». Учасники сконструюють і запустять власний віртуальний космічний корабель у грі-симуляторі. 

Логотип Noosphere Space Games

Подібні змагання відбудуться в Україні вперше. Для проведення змагання використовується оригінальна відеогра — Kerbal Space Program (США), один з найуспішніших симуляторів космічних польотів. Учасники змагатимуться за призовий фонд 1000 доларів США, участь у змаганнях — безоплатна.

Організаторами виступили громадська організація «Асоціація Ноосфера» і Федерація ракетомодельного спорту України за підтримки Kerbal Space Program.

Для участі в онлайн змаганнях особливі навички чи попередній досвід з ракетомоделювання не обов’язкові: впоратися зможе будь-хто, застосувавши знання із шкільного курсу фізики, астрономії та математики.

У Kerbal Space Program гравці керують космічною програмою інопланетної раси, відомої як Кербали. У гравців є доступ до низки деталей для будівництва повністю функціонального космічного корабля, який літає за основами реалістичної аеродинамічної й орбітальної фізики. 

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Скріншоти з комп’ютерного симулятора Kerbal Space Program

Kerbal Space Program має три режими гри. У науковому режимі можна проводити космічні експерименти, щоб розблокувати нові технології й розширити знання Кербалкінда. У режимі кар’єри потрібно контролювати кожен аспект космічної програми, включаючи будівництво, стратегію, фінансування, оновлення тощо. У режимі “пісочниці” гравці мають можливість створити будь-який космічний корабель, який тільки придумають, з усіма частинами й технологіями, наявними у грі.

«Ігрова реалізація в Kerbal Space Program дуже схожа на реальний процес конструювання та запуску космічного корабля. Учасники мають врахувати опір повітря, масу корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування. Але головне  — зберегти життя астронавтів»,  — каже генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України Денис Хміль.  

Ці змагання продовжать традицію турнірів з ракетомоделювання за спільної організації ГО «Асоціація Ноосфера», співзасновником якої є Макс Поляков, український бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії та Федерації ракетомодельного спорту України, але, на жаль, в умовах воєнного стану.

«У країні триває війна, але ми не можемо залишити українську молодь без можливостей   розвитку її потенціалу. Наша глобальна мета  — створювати середовище, в якому можна застосовувати існуючі знання та набувати нові. Завдяки цьому турніру ми хочемо показати молоді, як насправді будуються космічні кораблі, закохати їх у космос. І колись, вони будуватимуть власні»,  — розповідає керівниця соціальних проєктів ГО «Асоціація Ноосфера» Ольга Зима.

Взяти участь у змаганнях можуть діти та підлітки – від наймолодших до 14 років. 

Подати заявки та ознайомитися з умовами участі можна через спеціальний сайт  — noospherespace.games. Завдання місії будуть доступними 27 липня, після етапу реєстрації команд.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів