Capella Space опублікувала радарні зображення Землі з роздільною здатністю 50 см

Американська компанія Capella Space опублікувала нові радарні зображення земної поверхні, отримані запущеним у серпні супутником Sequoia. Їхня роздільна здатність становить 50×50 см. За словами представників компанії, зараз це найякісніші знімки, зроблені комерційним апаратом за допомогою радара із синтезованою апертурою (SAR).

Знімки демонструють різні куточки земної кулі. На них можна побачити судно ExxonMobil у порту Сінгапуру, китайську сонячну електростанцію, центр Токіо, нафтопереробний завод на Тайвані, а також аеропорт Суварнабхумі (Бангкок) та злітно-посадкову смугу аеродрому китайського космічного центру Цзюцюань. Співробітники Capella Space стверджують, що їхні супутники здатні отримувати й більш детальні зображення, але через обмеження, що діють у США, компанія поки не може продавати їх недержавним замовникам.

Публікація нових зображень є частиною неофіційного змагання низки приватних компаній, які займаються створенням супутникових угруповань із SAR-радарами. Найбільш відомий гравець на цьому ринку — фінська компанія ICEYE. Зараз вона має у своєму розпорядженні три дієві космічні апарати та вже неодноразово публікувала зроблені ними знімки, у тому числі й з роздільною здатністю менше ніж 1 м. А 15 грудня у перегони вступила японська компанія Synspective. Її перший радарний супутник StriX-α, недавно вивела на орбіту ракета Electron.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди
Журнал та події: Universe Space Tech запускає підписку на спільноту
Повільне обертання Всесвіту може пояснити напруження Габбла
Axiom Space запустить два датацентри на орбіту вже цього року
Juno проти Юпітера: радіація газового гіганта ледь не зірвала місію