Boeing стикається з новими труднощами через проблеми з космічним кораблем CST-100 Starliner, який цього року не зміг повернути двох астронавтів NASA на Землю через різні несправності. Витрати на проєкт продовжують зростати, адже капсула повернулася на Землю без екіпажу. За даними SpaceNews, у III кварталі 2024 року компанія зафіксувала збитки на суму 250 млн доларів, додавши до цього ще 125 млн, списаних у попередньому кварталі. Загальні витрати на програму Starliner вже сягнули 1,85 млрд доларів.

Хоча Boeing працює над космічним кораблем вже понад десять років, він досі не зміг здійснити успішне доставлення й повернення астронавтів із Міжнародної космічної станції (МКС). Starliner програє прямому конкуренту — Crew Dragon від SpaceX, який успішно виконує місії. Тому майбутнє проєкту лишається під питанням, а Boeing не поспішає розкривати чіткого плану дій.
«У нас багато контрактів, але швидкого рішення у нас немає», — заявив генеральний директор компанії Келлі Ортберг, який очолив Boeing у серпні. Він підкреслив, що відмова від Starliner неможлива: «Навіть якби ми хотіли, ми не можемо просто відмовитися від цих контрактів».


Крім проблем зі Starliner, Boeing має інші виклики: кризу в секторі комерційної авіації та масові страйки працівників. Сукупні квартальні збитки компанії досягли 6 млрд доларів. Ортберг запевнив інвесторів у планах на фундаментальні зміни культури: «Це великий корабель, якому потрібен час, щоб змінити курс, але ми зможемо знову стати сильними».
Тим часом NASA переорієнтовується на співпрацю зі SpaceX і використовуватиме Crew Dragon для двох майбутніх місій на МКС, хоча раніше одну з них планували виконати за допомогою Starliner.

«Нашою основною метою залишаються комерційні літаки та оборонні проєкти, — зазначив Ортберг. — Але є напрями, які відволікають від головних цілей, і ми маємо бути ефективнішими».
Boeing опинився в ситуації, де подальша доля Starliner є невизначеною, а компанії потрібно знаходити шляхи розв’язання як внутрішніх, так і зовнішніх проблем.
Раніше ми повідомляли про те, що NASA змушена продовжити користуватися «Союзами» після невдачі Boeing Starliner.