Blue Origin повернулася до польотів і відправила найстарішу людину в космос

Компанія Blue Origin здійснила перший за майже два роки пілотований запуск корабля New Shepard. У межах місії NS-25 він відправив у суборбітальний політ шістьох осіб, включно з колишнім кандидатом в астронавти Едом Вайтом, який став найстарішою людиною в космосі.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard був запущений 19 травня зі стартового майданчика компанії в Західному Техасі. Зліт корабля пройшов у штатному режимі. Після відділення від прискорювача капсула з пасажирами продовжила підйом, досягнувши максимальної висоти в 106 км. На кілька хвилин учасники польоту опинилися в космічному просторі та змогли відчути невагомість.

Уже під час спуску стався інцидент: один із трьох парашутів New Shepard не розкрився повністю. Через це капсула корабля приземлилася приблизно на 20 секунд швидше, ніж під час попередніх польотів. Зі свого боку, представники Blue Origin зазначили, що капсула розрахована на безпечне приземлення тільки з двома парашутами. Під час посадки ніхто не постраждав.

Посадка капсули New Shepard з нерозкритим куполом парашута під час місії NS-25. Джерело: Blue Origin

Із шістки учасників нового польоту New Shepard найбільшої уваги з боку ЗМІ отримав колишній пілот Ед Дуайт. У 1961 році він став першим темношкірим пілотом, якого розглядали як кандидата в астронавти. Однак Вайт так і не був відібраний NASA. У 1966 році він залишив ВПС США і став скульптором.

Екіпаж місії NS-25. Джерело: Blue Origin

Завдяки польоту, Вайт став найстаршою людиною у світі, яка побувала в космосі, відібравши цей титул в актора Вільяма Шетнера. У момент польоту на New Shepard йому було 90 років 8 місяців і 10 днів. Після посадки Вайт сказав, що був «в екстазі» і додав таке: «Це доленосний досвід. Я думав, що мені це не потрібно в житті. Але я брехав».

Минулий політ став першою пілотованою місією New Shepard із серпня 2022 року. У вересні 2022 року під час польоту NS-23 сталося порушення роботи двигуна. У результаті автоматика активувала систему аварійного порятунку. Вона відокремила капсулу корабля (на її борту не було людей, тільки різні прилади), після чого та здійснила м’яку посадку на парашутах. Що стосується прискорювача, то він розбився. Подальше розслідування встановило, що причиною аварії стало руйнування сопла двигуна BE-3.

За матеріалами Spacenews

Тільки найцікавіші новини та факти на нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с