Без ремонту: Starliner запустять у космос із витоком гелію

Фахівці NASA і Boeing вирішили не ліквідувати витік гелію на кораблі CST-100 Starliner. Це дозволило призначити нову дату пуску багатостраждального апарата.

Boeing Starliner
Космічний корабель Starliner (концепт). Джерело: Boeing

Starliner був створений компанією Boeing на замовлення NASA і призначений для доставлення людей і вантажів на МКС. Він виявився вельми проблемним кораблем. Процес будівництва та випробувань Starliner супроводжувався низкою проблем, через що початок його пілотованих рейсів затягнувся на роки.

Нарешті NASA і Boeing визначилися з датою першого пілотованого польоту. Його призначили на 6 травня. Однак усього за дві години до того, як Starliner мав відірватися від стартового майданчика, передстартовий відлік був перерваний. Причиною стали проблеми з одним із клапанів ракети Atlas V. Через це інженерам довелося перенести політ Starliner на 17 травня. Цей час був потрібен на заміну клапана.

Потім на кораблі виявили витік гелію зі службового модуля. Цей газ використовується для нагнітання тиску в руховій установці Starliner. У результаті політ Starliner був знову відкладений.

І ось, вивчивши ситуацію, фахівці NASA і Boeing дійшли висновку, що витік не створює загрози для місії. Він виник лише в одному з 28 маневрових двигунів корабля і його обсяг невеликий. Тому інженери не ремонтуватимуть корабель. Це дало змогу назвати нову дату пуску Starliner. Він призначений на 1 червня. Якщо обійдеться без перенесень, ракета з кораблем повинна буде відірватися від стартового майданчика о 19:25 за Київським часом.

У межах своєї дебютної місії Starliner доставить на борт МКС астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс. Вони проведуть на борту станції вісім днів, після чого повернуться на Землю.

За матеріалами NASA

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с