Без ремонту: Starliner запустять у космос із витоком гелію

Фахівці NASA і Boeing вирішили не ліквідувати витік гелію на кораблі CST-100 Starliner. Це дозволило призначити нову дату пуску багатостраждального апарата.

Boeing Starliner
Космічний корабель Starliner (концепт). Джерело: Boeing

Starliner був створений компанією Boeing на замовлення NASA і призначений для доставлення людей і вантажів на МКС. Він виявився вельми проблемним кораблем. Процес будівництва та випробувань Starliner супроводжувався низкою проблем, через що початок його пілотованих рейсів затягнувся на роки.

Нарешті NASA і Boeing визначилися з датою першого пілотованого польоту. Його призначили на 6 травня. Однак усього за дві години до того, як Starliner мав відірватися від стартового майданчика, передстартовий відлік був перерваний. Причиною стали проблеми з одним із клапанів ракети Atlas V. Через це інженерам довелося перенести політ Starliner на 17 травня. Цей час був потрібен на заміну клапана.

Потім на кораблі виявили витік гелію зі службового модуля. Цей газ використовується для нагнітання тиску в руховій установці Starliner. У результаті політ Starliner був знову відкладений.

І ось, вивчивши ситуацію, фахівці NASA і Boeing дійшли висновку, що витік не створює загрози для місії. Він виник лише в одному з 28 маневрових двигунів корабля і його обсяг невеликий. Тому інженери не ремонтуватимуть корабель. Це дало змогу назвати нову дату пуску Starliner. Він призначений на 1 червня. Якщо обійдеться без перенесень, ракета з кораблем повинна буде відірватися від стартового майданчика о 19:25 за Київським часом.

У межах своєї дебютної місії Starliner доставить на борт МКС астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс. Вони проведуть на борту станції вісім днів, після чого повернуться на Землю.

За матеріалами NASA

Японія запустила супутник спостереження за допомогою своєї нової ракети H3
У SpaceX хочуть зменшити кількість уламків при падінні корабля Dragon
Компактний Starlink Mini виявився дорожчим за стандартний приймач супутникового інтернету
Hubble зазнімкував вир матерії та енергії в галактиці NGC 4951
Приховані галактики: нова знахідка може дати відповідь на давню астрономічну загадку
Марс стикається з метеоритами занадто часто
Велика втеча: китайська компанія випадково запустила ракету під час випробування
Вчені розгадали таємницю субнептунів
Застряглі у космосі: повернення екіпажу Starliner відклали на невизначений термін
100 тисяч орбіт: Mars Odyssey відзначив ювілей незвичайним знімком гори Олімп