BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі

Європейська космічна агенція опублікувала перше зображення, отримане за допомогою, встановленого на апараті BepiColombo, інфрачервоного спектрометра MERTIS. Воно демонструє коливання температури поверхні першої планети Сонячної системи.

Знімок Меркурія в розширених кольорах із накладеним на нього зображенням MERTIS. Джерело: MERTIS/DLR/University of Münster & NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Carnegie Institution of Washington

Знімок був зроблений 1 грудня 2024 року. Цього дня BepiColombo здійснив свій п’ятий проліт Меркурія, пройшовши на відстані 37 тисяч км від його поверхні. Під час цього візиту фахівці місії вперше активували MERTIS і провели тестове знімкування.

Отримане MERTIS зображення охоплює більшу частину 1500-кілометрової Рівнини Спеки (це найбільший кратер планети), а також великої вулканічної рівнини в північній півкулі. Його роздільна здатність становить 26–30 км. Яскравість поверхні в інфрачервоному діапазоні залежить від її температури та хімічного складу.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

На знімку MERTIS зокрема виділяється 75-кілометровий ударний кратер Басьо. Попередні зображення у видимому світлі показали, що він містить як дуже яскравий, так і дуже темний матеріал. Згідно з одним із припущень, останній може бути графітом.

Знімок Меркурія з накладеним на нього зображенням MERTIS. На врізці показано ділянку, де розташований кратер Басьо. Джерело: MERTIS/DLR/University of Münster & NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Carnegie Institution of Washington

З чого складається поверхня маленької планети — одна з численних загадок Меркурія, яку має розкрити MERTIS. Дані, зібрані місією MESSENGER показали, що на ній відносно мало заліза, попри аномально велике залізо-нікелеве ядро планети. Також, хоча Меркурій обертається поблизу Сонця, деякі хімічні елементи, які легко випаровуються, присутні на його поверхні в незвично високих концентраціях.

Зі складом поверхні пов’язана інша давня загадка — чому планета має такий темний вигляд? На перший погляд, вкритий кратерами Меркурій схожий на Місяць. Але в реальності його поверхня відбиває на третину менше світла. Вчені сподіваються, що MERTIS допоможе отримати відповідь і на це питання.

Раніше ми розповідали про те, що в надрах Меркурія може ховатися 18-кілометровий шар алмазів.

За матеріалами ESA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів