Апарат BepiColombo здійснив свій п’ятий, передостанній, гравітаційний маневр в околицях Меркурія.
Рандеву з планетою відбулося 1 грудня. Дистанція мінімального зближення становила 37 630 км, що можна порівняти з висотою орбіт геостаціонарних супутників. Це набагато більше, ніж під час перших чотирьох прольотів планети, коли BepiColombo пролітав на відстані 165—240 км від її поверхні.
Особливість цього прольоту полягала в тому, що BepiColombo вперше активував прилад MERTIS. Він вимірює потік інфрачервоного випромінювання від поверхні Меркурія, що дає змогу дізнатися, з яких мінералів вона складається. BepiColombo також провів вимірювання сонячного вітру і магнітних полів, а встановлені на його корпусі селфі-камери зробили чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024×1024 пікселі.
Цей маневр став передостаннім, виконаним BepiColombo під час його місії. 8 січня 2025 року апарат знову скористається гравітацією Меркурія, щоб знизити свою швидкість. Після цього на BepiColombo чекає майже дворічний політ через внутрішню частину Сонячної системи, а потім він знову зблизиться з Меркурієм. Цього разу апарат перейде на постійну орбіту навколо планети, після чого приступить до виконання наукової програми.
Варто зазначити, що ця зустріч відбудеться з 11-місячним запізненням щодо початкового плану польоту. Затримка викликана тим, що двигуни перелітного модуля BepiColombo втратили частину тяги. Через це інженерам довелося поміняти план польоту і перевести апарат на нову траєкторію, яка забезпечує прибуття до Меркурія в листопаді 2026 року.
Раніше ми розповідали про те, як BepiColombo вдалося вперше зазнімкувати південний полюс Меркурія.