Астрономи знайшли суперземлю в зоні населеності завдяки рідкісному методу

Міжнародна команда дослідників повідомила про виявлення раніше невідомої суперземлі, чия орбіта проходить у т. зв. зоні життя. Відкриття цікаве тим, що воно було зроблено за допомогою рідкісного методу.

Суперземля Kepler-725c (концепт). Джерело: GU Shenghong

Два найпопулярніші методи виявлення екзопланет (транзитний і вимірювання променевих швидкостей) мають низку істотних обмежень. Перший вимагає ідеально точного збігу орбіти екзопланети з лінією спостереження, що виконується дуже рідко, тим паче коли йдеться про тіла з великими періодами обертання. Другий спосіб має низку складнощів під час виявлення слабких сигналів від маломасивних тіл — особливо, якщо вони перебувають на віддалених орбітах.

Усе це змушує дослідників шукати альтернативні способи. Одним із них є метод варіації транзитів. Він підходить для систем, у яких є відома транзитна екзопланета. Якщо її транзити не проходять чітко за «розкладом», це може свідчити про наявність інших тіл, гравітація яких впливає на орбіту спостережуваної екзопланети.

Донедавна на рахунку методу варіації транзитів були лише великі газові гіганти. Однак тепер дослідникам вдалося зробити прорив і вперше використати її для виявлення суперземлі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Нещодавно відкрите тіло обертається навколо жовтого карлика Kepler-725, розташованого у 2500 світлових роках від Землі. Раніше астрономам вдалося знайти в цій системі транзитний газовий гігант. Вивчаючи відхилення часу його транзитів, їм вдалося довести наявність, як мінімум, ще однієї екзопланети. Вона отримала позначення Kepler-725c.

Kepler-725c являє собою суперземлю. Її маса в 10 разів перевершує масу нашої планети, період обертання становить 207,5 днів. Kepler-725c рухається по досить витягнутій орбіті, частина з якої проходить у зоні населеності. У середньому, вона отримує в 1,4 раза більше енергії від своєї зорі, ніж Земля.

На думку дослідників, найімовірніше Kepler-725c являє собою мінінептун, а не кам’янисту планету. Проте це відкриття має дуже важливе значення, оскільки заповнює критичну прогалину серед наявних методів пошуку екзопланет, надаючи перспективну альтернативу для пошуку потенційно населених світів.

Раніше ми розповідали про те, чи може існувати космонавтика на суперземлях.

За матеріалами Eurekalert

Новини інших медіа
Розмір не має значення: Hubble зазнімкував галактику з вибуховим зореутворенням
У NASA назвали нову дату старту приватної місії Ax-4
Астероїд Бенну спростував існування п’ятої фундаментальної сили природи
Космічна реновація: James Webb виявив популяцію галактик, яка сформувала вигляд Всесвіту
Удар Трампа по LIGO: Всесвіт може «замовкнути» для науки назавжди
На Плутоні виявили абсолютно новий тип клімату в Сонячній системі
Космічна фреска: 800 тис. галактик на величезній панорамі від James Webb
Газ зникає з протопланетних дисків швидше за пил
Світитися, щоб вижити: як складні молекули виживають у космічних хмарах
Фізики створили «бомбу-чорну діру». Навіщо це потрібно і чи варто хвилюватися?