Астрономи знайшли суперземлю у зоні населеності червоного карлика

Міжнародна команда дослідників оголосила про відкриття двох суперземель, які обертаються навколо зорі LP 890-9. Знахідка цікава тим, що орбіта однієї з планет проходить у т.з. зоні життя.

LP 890-9 розташований на відстані 100 світлових років від Землі. Це холодний червоний карлик. Його радіус у 6,5 раза менший за радіус Сонця, а температура поверхні складає всього 2600 °C. Під час спостережень за зорею, космічний телескоп TESS виявив періодичні зменшення її яскравості, що відповідають транзитам тіла, що обертається навколо неї з періодом 2,7 дня.

Екзопланета у системі червоного карлика в уявленні художника. Джерело: Mark Garlick

З метою підтвердження відкриття міжнародна команда астрономів залучила комплекс SPECULOOS. Він складається із чотирьох автоматизованих телескопів, розташованих на вершині чилійської гори Серро-Параналь. SPECULOOS вдалося не тільки підтвердити існування знайденого TESS тіла, а й виявити другу екзопланету.

Суперземля у зоні життя

Перша екзопланета, що одержала позначення LP 890-9b, є суперземлею. Її радіус на 30% перевищує радіус нашої планети, а орбіта проходить на відстані всього 2,8 млн км від червоного карлика. За розрахунками вчених, вона отримує від своєї зорі у 4,1 раза більше тепла та світла, ніж Земля.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Характеристики зорі та планет системи LP 890-9. Джерело: Adeline Deward (RISE-Illustration)

Друга екзопланета (LP 890-9с) також є суперземлею. Її радіус на 40% більший за радіус Землі, а орбіта проходить на відстані 6 млн км від зорі. За розрахунками астрономів, її денна півкуля отримує приблизно 90% від тепла та світла, які дістаються нашій планеті. А це означає, що за наявності відповідної атмосфери на поверхні може існувати вода у рідкому вигляді.

Щоб перевірити це припущення, у майбутньому астрономи сподіваються залучити, для вивчення цієї системи, космічну обсерваторію James Webb. Якщо LP 890-9с дійсно має атмосферу, телескоп зможе знайти її сліди, а також спробує визначити її хімічний склад.

Раніше ми розповіли, як вчені створили тривимірний портрет подвійної зоряної системи.

За матеріалами https://www.news.uliege.be

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів