Астрономи знайшли «молекули життя» у Хмарі Персея

Вчені встановили, що у Хмарі Персея, молодій області зореутворення поруч із нами, присутні органічні молекули, які є складовими живих клітин. Вони перебувають поблизу новонароджених планет, тож можуть випадати на них метеоритним дощем.

«Молекули життя» у Хмарі Персея
«Молекули життя» у Хмарі Персея. Джерело: Gabriel Pérez Díaz

«Молекули життя» у Хмарі Персея

С’юзен Іглесіас-Ґрот з Інституту астрофізичної медицини Канарських островів (IAC) і Мартіна Марін-Добрінсіко з Політехнічного університету Картахени знайшли величезну кількість органічних молекул в області зореутворення IC348. Вона також відома як Молекулярна Хмара Персея і є найближчим до нас подібним об’єктом.

Хмара Персея — дуже молоде утворення. Їй не більш як 2–3 млн років. Попри це, у ній вже почали утворюватися перші зорі та протопланетні диски. І саме тут дослідники виявили речовини, які є своєрідними «цеглинками», з яких будуються рибонуклеїнові кислоти та білки.

Цікаво, що саме С’юзен Іглесіас-Ґрот у 2019 році знайшла у Хмарі Персея фулерени. Ці великі неорганічні молекули є особливою формою вуглецю. Однак тепер відкриття здається ще цікавішим.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дощ з органічних молекул

Нові дослідження виявили у внутрішній частині цього регіону достатньо розповсюджені молекули, такі як молекулярний водень (H2), гідроксил (OH), вода (H2O), вуглекислий газ (CO2) та аміак (NH3), а також кілька речовин, що містять вуглець і можуть відігравати важливу роль у виробництві більш складних вуглеводнів і пребіотичних молекул, таких як ціанистий водень (HCN), ацетилен (C2H2), діацетилен (C4H2), ціаноацетилен (HC3N), ціанобутадієн (HC5N), етан (C2H6), гексатрин (C6H2) і бензол (C6H6).

Дані також показують наявність складніших молекул, таких як поліциклічні ароматичні  вуглеводні й фулерени C60 і C70. Найцікавіше ж те, що все це перебуває безпосередньо поруч із зоряними системами, що тільки формуються.

Раніше вчені вже знаходили «молекули життя» у газопилових хмарах. Присутні вони також у складі метеоритів. Крім того, відомо, що їхній синтез можливий безпосередньо у космосі. І саме тому ймовірність потрапляння цих речовин на новонароджені планети так цікавить вчених.

Геологічні дослідження на Землі вказують, що поява перших живих істот на ній була стрімкою і доклітинна еволюція тривала не дуже довго. Можливо, причиною цього є те, що на новонароджені планети падає дощ з уже готових «цеглинок життя».

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів