Астрономи виявили два екзосатурни

Міжнародна команда астрономів оголосила про виявлення двох екзопланет, масу яких можна порівняти з масою Сатурна. Світи, що отримали позначення TYC 2187-512-1 b і TZ Ari b, обертаються навколо близьких до Сонця червоних карликів.

Екзопланета у системі червоного карлика в уявленні художника. Джерело: Mark Garlick

Відкриття було зроблене за допомогою методу радіальних швидкостей у межах небесного огляду CARMENES. Суть способу полягає у пошуку характерних «похитувань» зір, викликаних гравітацією їхніх невидимих ​​компаньйонів. Він є другим за популярністю методом пошуку екзопланет. На сьогодніза допомогою вимірювання радіальних швидкостей астрономи відкрили понад шість сотень позасонячних світів.

TYC 2187-512-1 b розташована на відстані 50 світлових років від Землі. Маса планети оцінюється у третину маси Юпітера. Вона рухається широкою орбітою навколо своєї батьківської зорі, здійснюючи один оберт за 692 дні.

TZ Ari b розташована на відстані 14,5 світлових років від Землі. Маса екзопланети становить 0,21 маси Юпітера, вона здійснює один оберт навколо своєї батьківської зорі за 771 добу.

До речі, маса світила, навколо якого обертається TZ Ari b, становить лише 15% від сонячної. Наразі це лише другий випадок, коли планета-гігант була знайдена у такої невеликої зорі. На думку дослідників, TZ Ari b сформувалася не в результаті акреції матеріалу на кам’яне ядро, а під час іншого механізму під назвою «дискова нестабільність».

Ви також можете почитати про те, як телескоп Hubble склав прогноз погоди для ультрагарячих юпітерів.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine