Міжнародна команда дослідників повідомила про відкриття нового позасонячного світу. Він являє собою газовий гігант, що перевершує за розмірами Юпітер.
Відкриття було зроблено під час аналізу фотометричних даних, зібраних телескопом TESS. Він виявив періодичні зміни яскравості зорі TOI-4127. Це світило спектрального класу F. Його вік оцінюється в 4,8 млрд років, що близько до граничного терміну життя таких зір.
Подальші спостереження підтвердили, що зміни блиску TOI-4127 викликані транзитами її диском екзопланети, що отримала позначення TOI-4127 b. Вона являє собою газовий гігант, чий радіус в 1,1, а маса у 2,3 раза перевершують радіус і масу Юпітера.
TOI-4127 b здійснює один оберт навколо своєї зорі за 56 днів, рівноважна температура її поверхні оцінюється в 330 °C. Екзопланета рухається по дуже витягнутій орбіті, чий ексцентриситет становить 0,75. Щоб пояснити цю аномалію, астрономи розглянули версію, згідно з якою TOI-4127 b у майбутньому перетвориться на гарячий юпітер. Так називають газові гіганти з розпеченими до досить значних значень атмосферами, чиї орбіти проходять на невеликій відстані від своїх батьківських зір.
Однак для того, щоб TOI-4127 b стала гарячим юпітером, їй необхідно перейти на кругову орбіту. Екзопланета не може зробити цього самостійно, для цього їй потрібно обмінятися кутовим моментом з іншим тілом у цій системі, чия гравітація і призвела до початкового збурення її орбіти. Однак наразі астрономи не знайшли слідів інших екзопланет поруч із TOI-4127 b. Водночас вони поки що не відкидають повністю цю версію і припускають, що в цій системі можуть існувати й інші, поки що невідкриті світи.
Ви також можете почитати про те, як екзопланета засвітила полярні сяйва на своїй зорі.
За матеріалами https://phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine