Міжнародна група астрономів повідомила про виявлення раніше невідомої екзопланети. Вона обертається навколо відносно близького до Сонячної системи червоного карлика Ross 508.

Ross 508 знаходиться на відстані 36 світлових років від Землі. Її радіус та маса вп’ятеро менша, ніж радіус і маса Сонця. У ході вимірювань радіальної швидкості Ross 508, виконаних за допомогою телескопа «Субару», астрономи виявили відхилення, викликані гравітацією його невидимого компаньйона. Він одержав позначення Ross 508 b.
Маса Росс 508 b у чотири рази перевершує масу нашої планети. Отже, йдеться про суперземлю. Екзопланета здійснює один оберт навколо своєї батьківської зорі за 10,75 доби. За розрахунками вчених, вона отримує на 40% більше енергії від свого світила, ніж Земля. Тож, це поміщає Ross 508 b на внутрішню межу зони придатної для життя — регіону, де за умови відповідної атмосфери на поверхні небесного тіла може існувати вода в рідкому вигляді.

Точні орбітальні характеристики Ross 508 b поки що невідомі. На думку дослідників, спочатку планета могла сформуватися на більшій відстані від зорі та лише пізніше мігрувати на нинішню орбіту. Вони сподіваються, що нові спостереження можуть підтвердити або спростувати цю гіпотезу.
Раніше ми розповідали, як телескоп TESS виявив суперземлю всередині орбіти гарячого юпітера.
За матеріалами https://phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine