Астрономи виявили нове радіоджерело невідомого походження

Під час спостережень спіральної галактики, відомої як NGC 2082, команда австралійських астрономів виявила яскраве компактне радіоджерело. Походження та природа цього джерела наразі невідомі.

Знімок галактики NGC 2082 із зазначеним положенням невідомого радіоджерела. Джерело: dit: Balzan et al., 2022

Багато об’єктів у Всесвіті є досить потужними радіоджерелами. Серед них — пульсари, деякі туманності, квазари та радіогалактики. Тепер їхній список поповнився ще одним найменуванням. В ході дослідження спіральної галактики NGC 2082, виконаного за допомогою телескопів ASKAP, ATCA та Parkes, австралійські астрономи виявили сильне точкове радіоджерело. Воно отримало позначення J054149.24-641813.7.

J054149.24-641813.7 розташоване у 20 кутових секундах від центру галактики. На думку дослідниківз великою часткою ймовірності воно не входить до складу NGC 2082 і є позагалактичним фоновим джерелом — таким, як квазар, радіогалактика або активне галактичне ядро. Характеристика випромінювання об’єкта свідчить на користь цієї гіпотези. Але для остаточного підтвердження дослідникам потрібні додаткові спостереження.

Ви також можете почитати про те, як метеосупутник допоміг розкрити таємницю Великого потьмарення Бетельгейзе.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine