Астрономи виявили найбільше скупчення комет за межами Сонячної системи

Астрономи отримали зображення десятків поясів навколо найближчих зір. Вони складаються з комет і крихітних крижаних камінчиків.

Знімки 74 кометних поясів, отримані радіотелескопами ALMA і SMA. Джерело: Luca Matra

Відкриття було зроблено в межах програми REASONS (REsolved ALMA and SMA Observations of Nearby Stars), у якій беруть участь субміліметровий масив SMA (8 радіотелескопів) і антенна решітка ALMA (66 радіотелескопів). Метою астрономів стали околиці близьких до Сонця зір із різним віком: від тих, що недавно сформувалися, до тих, яким уже виповнилося кілька мільярдів років. Їх цікавили аналоги пояса Койпера, який розташований за орбітою Нептуна. На думку деяких учених, у далекому минулому його комети стали джерелом води для внутрішньої частини Сонячної системи та Землі.

Спостереження завершилися успіхом. Загалом дослідникам вдалося виявити 74 пояси, наповнених великими крижаними об’єктами (екзокометами), а також дрібною галькою, яка утворюється під час зіткнень між ними.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Отримані ALMA і SMA зображення демонструють дивовижну різноманітність структури кометних поясів. Деякі з них являють собою вузькі кільця, в той час, як інші ширші та скоріше повинні бути класифіковані як диски.

Ба більше, частина з 74 вивчених систем мають відразу кілька кілець або дисків. А деякі з них «ексцентричні», тобто мають не кругову, а радше овальну орбіту. Це свідчить про наявність поки не виявлених планет або, можливо, місяців, гравітація яких впливає на розподіл об’єктів у цих системах.

Отримані дані важливі тим, що здатні пролити світло на еволюцію нашої Сонячної системи. Вони також стануть у пригоді для підготовки нових спостережень в інших діапазонах хвиль, у яких братимуть участь як телескоп James Webb, так і телескопи наступного покоління, що вже найближчими роками будуть введені в експлуатацію.

Раніше ми розповідали про те, як у зоряній системі Бета Живописця зіткнулися величезні астероїди.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів