Астрономи відкрили 21 екстремально легкий білий карлик

Базуючись на даних масиву телескопів LAMOST та супутника Gaia, астрономи відкрили 21 екстремально легкий білий карлик. Маса кожного з них не перевищує 0,3 сонячної.

Астрономи відкрили  21 екстремально легкий білий карлик
Екстремально легкі білі карлики. Джерело: Space.com

21 екстремально легкий білий карлик

Команда китайських астрономів з Університету в Нанкіні нещодавно застосувала дані масиву телескопів Large Sky Area Multi-Object Fiber Spectroscopic Telescope (LAMOST) для пошуку незвичайних білих карликів. Вчені скомбінували його дані з результатами дослідження зоряного неба космічним апаратом Gaia та отримали перелік зі 136 дуже цікавих об’єктів.

Кожен із них міг виявитися так званим екстремально маломасивним білим карликом. Особливістю цих об’єктів є те, що вони легші за 0,3 маси Сонця. Досі їх було відомо близько 100. У новому дослідженні вчені звернулися до спектроскопії, аби виокремити серед 136 кандидатів дійсно незвичайні зорі.

Більшість із них виявилася цілком звичними об’єктами. Однак 21 екстремально легкий білий карлик серед них все ж знайшовся. Щобільше, принаймні два об’єкти, J0338+4134 та J1129+471, є подвійними системами, сумарна маса компонентів у яких менша за 30 відсотків маси Сонця.

Чим екстремально легкі білі карлики зацікавили вчених

Причина, з якої кожен екстремально легкий білий карлик привертає до себе увагу вчених, полягає в тому, що, відповідно до чинних астрофізичних уявлень, ці об’єкти звичайним шляхом утворитися не могли. У Всесвіті просто немає настільки маломасивних червоних гігантів, які б могли породити їх під час скидання зовнішніх оболонок.

Але їх все ж знаходять. Причому майже завжди — у подвійних системах. Це наводить дослідників на думку, що утворилися вони внаслідок якихось катастрофічних процесів втрати маси. Але яких саме, вони сказати не можуть.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада