Астроном-любитель відкрив реліктову галактику

Італійський астроном-любитель Джузеппе Донателло відкрив раніше невідому ультратьмяну карликову галактику на околицях галактики Андромеда. Вона отримала назву Пегас V.

Нова знахідка італійського астролюбителя

Астрономія залишається однією з небагатьох наук, де непрофесіонали все ще відіграють важливу роль і можуть робити помітні відкриття. Під час спостережень неба любителі астрономії періодично знаходять раніше невідомі астероїди та комети. Також не можна забувати і про астроентузіастів — людей, які переглядають викладені у відкритий доступ дані оглядів неба та знімки, знаходячи на них те, що впустили вчені.

Одним з таких астроентузіастів є Джузеппе Донателло. У минулому йому вже вдалося знайти кілька планетарних туманностей та карликових галактик. Тепер же список його знахідок поповнився ще однією галактикою. Під час вивчення архіву проєкту DESI Legacy Imaging Surveys, Донателло звернув увагу на тьмяну пляму на одному зі знімків. Наступні перевірки, виконані на телескопах обсерваторії Gemini показали, що це раніше невідома карликова галактика на околицях галактики Андромеда. Вона отримала назву Пегас V.

Релікт Великого вибуху

За словами дослідників, Пегас V — справжнє «космічне викопне». Аналіз показав, що вона містить дуже незначну кількість важких елементів, і в ній давно припинилися процеси зореутворення. Це говорить про те, що Пегас V є реліктом, залишеним з часів першого покоління галактик, невдовзі утворених після Великого вибуху.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

Згідно з сучасними космологічними моделями, наш Всесвіт повинен рясніти ультратьмяними галактиками, подібними до Пегас V. Проблема в тому, що їх дуже складно виявити за допомогою наявних телескопів, оскільки вони містять надзвичайно мало яскравих зір. Але вчені сподіваються, що в міру введення в дію нових оглядових інструментів, таких як Обсерваторія Віри Рубін, вони зможуть знайти безліч таких галактик. Їхнє вивчення допоможе пролити світло на те, як проходило формування перших зір у Всесвіті.

Ви також можете почитати про те, як телескоп Hubble відкрив «багаторукавну» галактику.

За матеріалами https://www.noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів