Астронавти на орбіті приготували найсмачніший космічний фастфуд

На орбіті вдалося виростити сорт перцю чилі Хетч, який використали як головний інгредієнт для космічного фастфуду. Астронавтка NASA Меган МакАртур, одна із семи членів екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС), приготувала «найкращий космічний тако». В основі цієї мексиканської страви використовувалися не лише гострі перчики, повністю вирощені в невагомості, а і яловичина та регідратовані помідори.

Космічне тако
Страву назвали «найкращим космічними тако». Фото: NASA

Астронавтам запропонували скуштувати трохи червоного та зеленого перцю чилі, а потім розповісти про смакові враження. Це важливо, щоб оцінити, чи не змінився смак в овочів унаслідок вирощування в невагомості. Перці сорту Хетч (Hatch) пропосли з 48 насінин і є частиною експерименту Planet Habitat-04 щодо вирощування їжі в умовах довгострокових місій на Місяць та Марс.

Космічне тако
Космічне тако. Фото: NASA

«День збирання врожаю перцю» відбувся 29 жовтня 2021 року, повідомляє Twitter Міжнародної космічної станції. Буквально за кілька годин свіжозібрані овочі були використані для приготування космічного тако. За словами астронавтів, страва вийшла неперевершеною.

Сорт перцю чилі Хетч
Перець чилі Хетч, вирощений у невагомості на МКС. Фото: NASA

Попередні врожаї включали вирощену в космосі японську гірчицю мізуну, редьку та кілька видів салатів. Останній урожай перцю чилі Хетч прибув на МКС 5 червня 2021 року в межах  комерційної місії з поповнення запасів SpaceX Dragon CRS-22. NASA оголосила про успішне пророщування перцю 13 липня.

Перець чилі Хетч
Посадка 48 насінин перцю чилі на МКС. Фото: NASA

Завдяки щасливому випадку астронавти SpaceX Crew-2, зокрема МакАртур, все ще перебували на борту, коли перець чилі достиг. Спочатку передбачалося, що вони повернуться додому наприкінці жовтня, до того, як посіви будуть готові. Однак погіршення погоди на місці передбачуваної посадки змусило екіпаж затриматись на орбіті.

За матеріалами Space.com

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії