Астронавти на борту МКС зібрали рекордний урожай перцю чилі

Члени екіпажу приготували з частини врожаю соус тако, а решту відправлять на Землю для ретельного аналізу.

Експеримент NASA з рослинами, який полягав у вирощувані та збиранні перцю чилі в космосі, побив два рекорди: за найбільшою кількістю астронавтів, яких вдалося нагодувати з зібраного «космічного» врожаю, та як найдовший експеримент, що проводився на МКС.

Джерело: NASA

У межах дослідження Plant Habitat-04 (PH-04), що тривало 137 днів і завершилося 26 листопада, бортінженер Марк Ванде Хей разом з іншими членами екіпажу зібрав деякі з 26 перців чилі, вирощених з чотирьох рослин в орбітальній лабораторії в умовах Advanced Plant Habitat (APH). Раніше, у червні, на космічну станцію доставили 48 продезінфікованих насінин перцю. Астронавт NASA Шейн Кімбро заклав їх у спеціальну установку та долив води 12 липня. З усього пророслого насіння залишили лише чотири зразки, щоб майбутні рослини отримали достатньо місця для росту на загальній площі розміром з велику мікрохвильову піч.

Команда Kennedy Space Center із Землі контролювала умови всередині APH. Впродовж кількох тижнів рослини зацвіли. Перший врожай із семи плодів зібрали 29 жовтня. Астронавтка NASA  Меган Макартур приготувала з перцю тако, додавши регідратованих помідорів та артишоків. Під час другого збору врожаю зібрали вже 12 плодів — частину з них з’їла команда під час так званої taco night, а решту відправлять на Землю.

NASA повідомила, що після успіху експерименту PH-04 команда Kennedy Space Center планує вирощувати карликові помідори та тестувати нові види листової зелені задля забезпечення стійкого виробництва сільськогосподарських культур для майбутніх тривалих місій на Місяць і, врешті, на Марс.

А ось компанія Heinz навіть приготувала кетчуп з марсіанських помідорів

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії