Астронавти місії NASA Artemis II до Місяця розпочинають навчання

З дня на день розпочнеться підготовка до першої за 50 років місії з екіпажем на Місяць.  Астронавти NASA Крістіна Кох, Віктор Гловер і Рейд Вайзман разом з астронавтом Канадського космічного агентства Джеремі Гансеном розпочнуть підготовку до місії Artemis II у червні, повідомила NASA цього тижня.

Екіпаж місії Artemis II готується анвчатись керувати космічним кораблем Orion
Екіпаж місії Artemis II готується навчатись керувати космічним кораблем Orion. Фото: NASA

Програма підготовки до 10-денної місії триватиме 18 місяців. Більшість уроків із підготовки відбуватиметься в Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні, штат Техас. Саме тут NASA має макет космічного корабля Orion. Інша частина проходитиме у Космічному центрі Кеннеді у Флориді — місці запуску місії Artemis II. Навчання міститиме детальні уроки про керування космічним кораблем Orion та системами ракети SLS, а також те, як реагувати на будь-які надзвичайні ситуації, що виникатимуть під час місії.

Artemis II

Місія Artemis II запланована на листопад 2024 року. «Зелене світло» їй дала успішна місія Artemis I, яка торік випробувала нову ракету NASA Space Launch System (SLS) і космічний корабель Orion під час подорожі навколо Місяця. Майбутня місія наблизить астронавтів приблизно до 140 км від поверхні нашого супутника, а потім віднесе їх далі від Землі, ніж будь-яка інша місія з екіпажем до цього.

Orion
Інженери скафандрів демонструють роботу всередині космічного корабля Orion, використовуючи макет у Космічному центрі NASA імені Джонсона в Х’юстоні. Фото: NASA

Чотири члени екіпажу місії NASA Artemis II були представлені громадськості на спеціальному заході у квітні. Усі, крім Гансена, вже бували в космосі на борту Міжнародної космічної станції на навколоземній орбіті.

Успішна місія прокладе шлях до довгоочікуваної Artemis III у 2025 році, яка здійснить першу висадку екіпажу на поверхні Місяця після останньої місії Apollo у 1972 році. Програма NASA Artemis використовуватиме нові технології для дослідження більшої частини місячної поверхні, ніж будь-коли раніше. Кінцевою метою є встановлення першої тривалої присутності на Місяці та потенційне використання небесного тіла як стартового майданчика для першої місії екіпажу на Марс.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний корабель Orion «стрілятиме» лазерами під час польоту до Місяця.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine