Астронавти місії Artemis II поставили автографи на ракеті SLS

Астронавти NASA Віктор Гловер, Рід Вайзман і Крістіна Коук, а також представник Канадського космічного агентства Джеремі Гансен цього тижня поставили свої підписи на ракеті SLS (Space Launch System) у Центрі космічних польотів NASA ім. Маршалла в Гантсвіллі, штат Алабама.

Місцем, де були поставлені автографи, став адаптер верхньої частини SLS, розташований трохи нижче космічного корабля Orion. Під час старту Artemis II діафрагма адаптера першого ступеня слугуватиме бар’єром, який запобігатиме потраплянню до корабля шкідливих газів, що утворюються під час запуску.

Адаптер має висоту 1,5 м і важить 816 кг, що, за словами NASA, робить його найменшим і найлегшим елементом ракети SLS. На зображенні можна побачити його точне розташування безпосередньо над проміжним двигуном ракети SLS. Як і під час минулорічної тестової місії Artemis I, він буде скинутий на ранніх етапах польоту і впаде назад на Землю.

SLS
Адаптер SLS, на якому астронавти поставили автографи. Фото: NASA/Charles Beason

Гловер, Вайзман, Коук і Гансен наразі проходять інтенсивну підготовку до 10-денної місії 2024 року. Orion доставить чотирьох астронавтів на відстань близько 120 км від місячної поверхні, що стане першим польотом до Місяця з екіпажем з часів програми Apollo 50 років тому. Під час цього польоту астронавти не лише наблизяться до нашого природного супутника, але й відлетять від Землі далі, ніж будь-хто з людей.

У серпні четверо астронавтів уперше побачили зблизька справжній космічний корабель Orion, на якому вони вирушать у свою епічну подорож.

SLS
Схема ракети SLS із космічним апаратом Orion

Успішна місія прокладе шлях до першої посадки на Місяць з 1972 року, коли NASA в межах місії Artemis III, наразі запланованої на 2025 рік, планує висадити на місячну поверхню першу жінку і першого афроамериканця.

Довгострокові цілі програми Artemis включають створення місячної бази для тривалого перебування астронавтів, дослідження більшої частини поверхні Місяця та використання його як стартового майданчика для першої пілотованої місії на Марс.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA відзначає перший рік рекорду, встановленого кораблем Orion.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine