Астронавтка Саманта Крістофоретті закосплеїла фільм «Космічна одіссея 2001 року»

Астронавтка Європейського космічного агентства Саманта Крістофоретті порадувала своїх підписників у соціальних мережах свіжим космічним косплеєм, мабуть, останнім у місії Crew-4. Після відтворення персонажів капітана Star Trek, пілота Battlestar Galactica та Сандри Буллок у «Гравітації», Крістофоретті перевдягнулась у космічну стюардесу.

«Космічна одіссея 2001 року» (2001: A Space Odyssey)
«Космічна одіссея 2001 року» (2001: A Space Odyssey)

7 жовтня Крістофоретті опублікувала в Twitter фотографію, на якій вона ширяє в умовах мікрогравітації на МКС, одягнена як стюардеса Pan Am з новаторського фільму Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року» (2001: A Space Odyssey) 1968 року. У фільмі стюардеса була одягнена у білу форму зі спеціальними «черевиками» на липучках, які приклеювалися до підлоги космічного корабля та давали змогу ходити по колу. Щоб відтворити сцену, Крістофоретті використала проєктор зі скриншотом інтер’єру космічного корабля, а також одягнула схоже вбрання.

«Мені потрібно було дізнатись, чи справді можна ходити в космосі у черевиках на липучках. Згодом побачите, що вийшло», — написала астронавтка у Twitter.

Остання науково-фантастична данина Крістофоретті є свідченням її здатності залучати громадськість до дослідження космосу. Це також нагадування про те, наскільки неймовірними були візуальні ефекти Стенлі Кубрика у фільмі, який дебютував 54 роки тому. Режисер досяг такого ефекту, використовуючи обертову кімнату зі статичною камерою. Але такий результат все ще залишається приголомшливим навіть у наш час високотехнологічної комп’ютерної графіки.

Анімація мікрогравітації у фільмі «Космічна одіссея 2001 року»
Анімація мікрогравітації у фільмі «Космічна одіссея 2001 року»

Саманта Крістофоретті прибула на МКС у квітні в межах місії SpaceX Crew-4. Її повернення на Землю очікується не пізніше цього місяця.

Ви також можете почитати про те, як NASA перетворила новий космічний телескоп на 8-бітну відеогру.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine