Астронавт на МКС станцював «космічний вальс»: відео

Третій екіпаж приватної космічної компанії Axiom Space, який нещодавно відвідав Міжнародну космічну станцію (МКС), безнапасно повернувся на Землю 9 лютого після перебування на орбіті трохи понад два тижні.

Вальтер Вілладей, Альпер Гезеравчі, Маркус Вандт і професійний астронавт Майкл Лопес-Алегрія покинули орбітальний форпост у середу, на чотири дні пізніше, ніж планувалося спочатку, через погані погодні умови на місці приземлення біля узбережжя Дайтони, штат Флорида.

Наступного дня після повернення на Землю уродженець Швеції Вандт поділився в соціальних мережах відео під назвою «Космічний вальс». Вандт, який значну частину свого часу перебував на борту МКС, проводячи наукові дослідження і роблячи приголомшливі фотографії Землі, сказав, що на відео він відпрацьовує різні маневри, які допомогли йому легше пересуватися станцією в умовах мікрогравітації.

Протягом багатьох років до МКС було здійснено чимало приватних польотів, але більшість із них були організовані російським космічним агентством «Роскосмос» і здійснювалися за допомогою застарілих космічних кораблів «Союз». Місії Axiom Space використовують ракети Falcon 9 компанії SpaceX і сучасні космічні кораблі Crew Dragon, які стартують із території США.

NASA розпочала роботу з організації приватних орбітальних польотів 2019 року, після укладення партнерства з техаською компанією Axiom Space. Космічна агенція заявила, що переваги ініціативи включають зниження витрат до доступу на низьку навколоземну орбіту та розширення спектра комерційної діяльності, яку можна здійснювати в орбітальній лабораторії на висоті близько 400 км над Землею.

Axiom Space виконала свій перший приватний політ на МКС у квітні 2022 року. Наступний, четвертий, політ планується не раніше жовтня цього року.

Раніше ми повідомляли про те, як Саманта Крістофоретті закосплеїла фільм «Космічна одіссея 2001 року».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine