Астронавт із Японії готується підкорити Місяць

Японія готує одного зі своїх астронавтів приєднатися до майбутньої місії Artemis на Місяць. Якщо це станеться, японський астронавт стане першим негромадянином США, який ступить на поверхню Місяця. Оголошення угоди між США та Японією відбулося під час візиту прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до Вашингтона на зустрічі з президентом Джо Байденом у середу.

Artemis III
Висадка астронавтів на Місяці в межах місії Artemis III. Ілюстрація: Space.com

Раніше адміністрація США повідомила про намір висадити міжнародних астронавтів на місячну поверхню до кінця десятиліття за програмою Artemis. Однак поки що не відомо, в якій саме місії візьме участь астронавт з Японії.

Місія Artemis II, запланована на вересень 2025 року, включатиме канадського астронавта Джеремі Хансена, як командира. Хансен та троє астронавтів NASA здійснять керований політ на Місяць і назад на капсулі Orion. Повернення на Місяць також передбачає план запуску трьох астронавтів Європейського космічного агентства та одного астронавта Канадського космічного агентства.

Джо Байден
Прем’єр-міністр Японії Кісіда Фуміо (ліворуч) і президент США Джо Байден (праворуч) у Білому домі під час державного візиту Кісіди, 10 квітня 2024 року. Фото: spacepolicyonline.com

Artemis III запланована на 2026 рік. Місія стане першим кроком з повернення людей на Місяць з часів програми Apollo, під час якої відбудеться висадка першої жінки та першого афроамериканця. Японський астронавт — єдиний міжнародний представник, який має намір ступити на поверхню Місяця під час наступних польотів.

США активно ведуть роботу над місією Artemis, утворюючи космічні альянси з іншими країнами, щоб конкурувати з Китаєм щодо повернення на наш природний супутник і встановлення постійної присутності на місячній поверхні.

Раніше ми розповідали, чому людство повертається на Місяць.

За матеріалами spacepolicyonline.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine