Astrolab показав прототип місячного ровера

Каліфорнійський стартап Astrolab представив прототип місячного ровера FLEX (Flexible Logistics and Exploration). Його пропонують використовувати у межах програми Artemis.

Прототип місячного автомобіля FLEX. Джерело: Astrolab

FLEX є чотириколісним апаратом, здатним перевозити до 1500 кг вантажу. Він може керуватися як дистанційно, так і вручну двома астронавтами.

Astrolab сподівається, що FLEX зможе поборотися за перемогу за проєкт LTV (Lunar Terrain Vehicle). У його межах NASA звернулася до приватних компаній із проханням представити проєкти місячних автомобілів, які можна було б залучити у програмі Artemis. На пропозицію відгукнулося багато компаній, зокрема такі гіганти, як Northrop Grumman та Lockheed Martin. Проте їхні проєкти поки що перебувають на ранній стадії розробки, тоді як Astrolab вже збудував повнорозмірний прототип. Навіть більше, він пройшов випробування за участю колишнього канадського астронавта Кріса Хедфілда, який високо оцінив можливості автомобіля.

Наразі NASA планує використання місячних автомобілів не раніше запланованої на 2027 рік місії Artemis V. Але в Astrolab сподіваються, що FLEX може бути готовий вже до місії Artemis III (2025). У разі отримання контракту, місячний автомобіль буде доставлений до місця посадки експедиції за допомогою окремого носія.

Нагадаємо, що перший запуск програми Artemis відбудеться не раніше травня 2022 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine