Астрофотограф зазнімкував захопливий таймлапс сполучення Венери та Юпітера протягом 10 днів

Фотограф знімкував Венеру та Юпітер протягом 10 днів, коли вони сходились на нічному небі та розійшлись на дуже короткій візуальній відстані у пів градуса. Хоча насправді планети були на відстані майже 600 млн км одна від одної, для спостерігачів на Землі здавалося, що дві цятки поруч.

Таймлапс космічного сполучення Венери та Юпітера на протязі 10 днів
Таймлапс космічного сполучення Венери та Юпітера протягом 10 днів

Астрофотографу Сумядіпу Мукерджі пощастило мати 10 ясних ночей над своїм домом у Дханбаді, Індія, щоб створити таймлапс зображення, що показує космічне сполучення Венери та Юпітера. «Мені завжди подобається робити довгострокові проєкти з астрофотографією, які охоплюють тиждень або місяць. Зі сполученням Венера — Юпітер у мене була така ж можливість. Такі зображення завжди мають елемент сюрпризу в кінці, я ніколи не можу уявити, яким буде результат», — розповідає астрофотограф.

Мукерджі розпочав проєкт 21 лютого, коли Юпітер був на вершині, й завершив його 2 березня, коли газовий гігант опустився нижче Венери, де незабаром зникне за горизонтом із поля зору, але Венера залишиться яскравою вечірньою зорею.

Як пояснив астрофотограф, для знімкування він використовував фотокамеру Nikon D5600, Sigma 50 мм і штатив Benro Rhino. Для всіх зображень діафрагма підтримувалася на рівні f/2,8, а значення ISO — 200. Витримка змінювалася від 1/3 секунди до 1 секунди залежно від умов освітлення. Усі зображення були зроблені в однаковий час, між 18:10 і 18:20 за місцевим часом.

Мукерджі каже, що йому пощастило зафіксувати відносний рух планет, і він був зачарований постійними змінами кольору неба на заході сонця.

«Взагалі це фотографування було незапланованим, оскільки я не очікував отримати 10 днів ясного неба поспіль. Тільки після третього дня я вирішив довести роботу до кінця», — коментує Мукерджі.

Результат творчості Сумядіпу Мукерджі був вартий цих 10 днів — NASA обрала світлину астрофотографа як астрономічний знімок дня. Більше робіт Мукерджі можна знайти в його Instagram.

Раніше ми повідомляли про те, як астрофотограф у найнезвичніший спосіб зафіксував шлях Сонця впродовж року.

За матеріалами PetaPixel.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine