Стартап AstroForge, який спеціалізується на видобутку корисних копалин на астероїдах, цього тижня з тривогою повідомив, що стикнувся з труднощами під час своєї першої місії. Після запуску тестового космічного апарата у компанії виникли проблеми з керуванням. Це поставило під загрозу можливість відправляти команди апарату на орбіті.
AstroForge, розташована у Каліфорнії, планує розпочати видобуток платини на астероїдах та подальшу переробку матеріалів у космосі перед поверненням їх на Землю для продажу. Однак їхня демонстраційна місія Brokkr-1 зіткнулася з проблемою відразу після запуску супутника 15 квітня на борту ракети SpaceX Transporter-7.
Компанія не змогла ідентифікувати свій супутник серед 50 інших апаратів, які були частиною спільної місії SpaceX. AstroForge навіть звернулась за допомогою до інших космічних компаній, аби знайти сигнал від Brokkr-1. Проблеми виникли через збій під час розгортання масиву сонячних панелей, оскільки стороннє магнітне поле створило перешкоди системі орієнтації супутника.
AstroForge стверджує, що вони виявили цю проблему ще перед запуском, але вирішили продовжити місію, ризикуючи втратити зв’язок. Тепер у компанії лишилося близько трьох місяців для виправлення ситуації та демонстрації технології перед повною втратою можливості надсилати команди.
Друга спроба в 2024 році
Стартап наразі готується до другої своєї місії, запланованої на 2024 рік. Вона передбачає проліт космічного апарата повз астероїд і знімкування його поверхні у високій роздільній здатності.
Для таких стартапів, як AstroForge, видобуток корисних копалин на астероїдах представляє потенціальну можливість отримання величезних прибутків — звісно, якщо вони зможуть знайти надійний спосіб видобутку дорогоцінних ресурсів, які важко знайти на Землі. Наприклад, платина коштує біля 1000 доларів за тройську унцію (31,1 г).
Раніше ми пояснювали, які взагалі є перспективи видобутку ресурсів на астероїдах.
За матеріалами gizmodo.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine