AstroForge загубили космічний апарат із видобутку ресурсів на астероїдах

Стартап AstroForge, який спеціалізується на видобутку корисних копалин на астероїдах, цього тижня з тривогою повідомив, що стикнувся з труднощами під час своєї першої місії. Після запуску тестового космічного апарата у компанії виникли проблеми з керуванням. Це поставило під загрозу можливість відправляти команди апарату на орбіті.

AstroForge
Видобуток корисних копалин на астероїді в уяві стартапу AstroForge

AstroForge, розташована у Каліфорнії, планує розпочати видобуток платини на астероїдах та подальшу переробку матеріалів у космосі перед поверненням їх на Землю для продажу. Однак їхня демонстраційна місія Brokkr-1 зіткнулася з проблемою відразу після запуску супутника 15 квітня на борту ракети SpaceX Transporter-7.

Компанія не змогла ідентифікувати свій супутник серед 50 інших апаратів, які були частиною спільної місії SpaceX. AstroForge навіть звернулась за допомогою до інших космічних компаній, аби знайти сигнал від Brokkr-1. Проблеми виникли через збій під час розгортання масиву сонячних панелей, оскільки стороннє магнітне поле створило перешкоди системі орієнтації супутника.

Враження художника від видобутку ресурсів із астероїда в далекому майбутньому
Видобуток ресурсів на астероїді в далекому майбутньому в уяві художника. Ілюстрація: SciTechDaily

AstroForge стверджує, що вони виявили цю проблему ще перед запуском, але вирішили продовжити місію, ризикуючи втратити зв’язок. Тепер у компанії лишилося близько трьох місяців для виправлення ситуації та демонстрації технології перед повною втратою можливості надсилати команди.

Друга спроба в 2024 році

Стартап наразі готується до другої своєї місії, запланованої на 2024 рік. Вона передбачає проліт космічного апарата повз астероїд і знімкування його поверхні у високій роздільній здатності.

Brokkr-2
Brokkr-2 (комп’ютерна симуляція)

Для таких стартапів, як AstroForge, видобуток корисних копалин на астероїдах представляє потенціальну можливість отримання величезних прибутків — звісно, якщо вони зможуть знайти надійний спосіб видобутку дорогоцінних ресурсів, які важко знайти на Землі. Наприклад, платина коштує біля 1000 доларів за тройську унцію (31,1 г).

Раніше ми пояснювали, які взагалі є перспективи видобутку ресурсів на астероїдах.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine