Апарат «Хакуто-R» прибув на мис Канаверал

Японський космічний апарат «Хакуто-R» успішно доставлений на мис Канаверал. Наразі фахівці займаються його фінальними перевірками у межах, наміченого на кінець листопада, запуску.

Дата запуску та місце посадки «Хакуто-R»

Апарат «Хакуто-R» був побудований японським стартапом iSpace, який колись брав участь у конкурсі Google Lunar X PRIZE. Після припинення змагання команда інженерів вирішила продовжити роботу над проєктом. Створений ними апарат має висоту 2,3 метра, ширину 2,6 метра та суху масу 340 кг. Він здатний доставити на місячну поверхню корисне навантаження масою до 30 кг.

Апарат «Хакуто-R». Джерело: iSpace

Для запуску «Хакуто-R» буде використана ракета Falcon 9. Планувалося, що він відбудеться в період з 9 по 15 листопада, але нещодавно дата була перенесена на кінець місяця, щоб дати фахівцям більше часу на підготовку. З метою економії палива зонд буде виведений на низьковитратну траєкторію, яка забезпечить його прибуття до Місяця через три місяці після запуску.

Місцем посадки «Хакуто-R» має стати Озеро Сновидінь — місячне море, розташоване у північно-східній частині видимого боку супутника нашої планети. Його поверхня утворена потоками застиглої базальтової лави. Земні апарати поки що не робили посадок у цьому регіоні.

Перший арабський місяцехід

Окрім низки наукових приладів, наданих як приватними, так і державними замовниками, «Хакуто-R» також доставить на Місяць перший в історії арабський ровер «Рашид». 10-кілограмовий апарат збудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ). Наукове оснащення ровера включає дві камери високої роздільної здатності, мікроскоп, тепловізор та зонд Ленгмюра.

Складання ровера «Рашид». Джерело: MBR Space Centre

Варто зазначити, що ні «Рашид», ні «Хакуто-R» не мають системи обігріву. Тому час їхньої роботи на місячній поверхні буде обмежений одним місцевим днем (14 земних діб).

Супутник Lunar Flashlight

«Хакуто-R» буде не єдиним вантажем на борту Falcon 9. Разом з ним до Місяця вирушить «попутник» — побудований фахівцями NASA, кубсат Lunar Flashlight. Він буде виведений на полярну орбіту навколо Місяця. У перицентрі кубсат буде наближатися до місячної поверхні на 20 км, в апоцентрі — віддалятися від нього на 5 тисяч км.

Концепт миссии Lunar Flashlight
Концепт місії Lunar Flashlight. Джерело: NASA

Основне призначення апарата — пошук слідів водяного льоду та летких речовин у полярних кратерах Місяця. Для цього Lunar Flashlight оснащений інфрачервоним лазером та спектрометром. Під час прольоту над полярними кратерами супутник підсвітить їхнє дно за допомогою лазера. Спектрометр проаналізує відбите від місячної поверхні світло, що дозволить визначити її склад.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine