Анонс. Де дивитися запуск місії Artemis I

NASA відновила відлік часу до запуску першої місії програми Artemis. Пуск ракети SLS запланований на вечір суботи, 3 вересня. Інженери сподіваються, що цього разу технічні проблеми не стануть на заваді.

Запуск Artemis I
Старт Artemis I запланований на субботу. Джерело: Spacenews.com

Нова спроба запустити SLS

NASA відновила відлік часу до старту ракети SLS. Після того, як 29 серпня запуск був зупинений через неможливість охолодити один із двигунів до необхідної температури, інженери вагалися, чи не потрібно завезти гігантську ракету назад до збирального цеху, але, зрештою, проблему вдалося владнати на місці.

Біля SLS встановили платформи, завдяки яким фахівці отримали доступ до критичних місць на двигунах. Вони дійшли висновку, що інформація про недостатнє охолодження надійшла з несправного датчика, і просто ігнорували його показання. Однак охолодження ракети перед стартом все ж буде на 30 — 45 хвилин тривалішим, ніж попереднє.

Запуск місії Artemis I призначений на суботу, 3 вересня. За київським часом він відбудеться о 21:17. Метеорологи передбачають, що впродовж дня біля стартового майданчика можливі короткочасні дощі, але в цілому прогноз погоди лишається сприятливим. Подивитися на старт онлайн можна буде на офіційному стрімі NASA:

Місія Artemis I

Artemis I — перший безпілотний запуск велетенської ракети, яка у другій місії має доправити людей на орбіту Місяця, а вже у третій забезпечити їхнє повернення на його поверхню. Також у суботу мають запустити низку невеликих автоматичних зондів.

Якщо нічого не завадить, то космічний корабель Orion долетить до Місяця, здійснить низку маневрів поблизу нього і за 37 діб, тобто 11 жовтня, повернеться на Землю і здійснить м’яку посадку.

Якщо ж у суботу з технічних причин чи через погоду запуск не відбудеться, то стартове вікно залишатиметься відкритим до 6 вересня. Після чого спробу можна буде повторити вже тільки в кінці поточного місяця.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада