Американський стартап запустить місію до астероїда Апофіс

Каліфорнійський стартап ExLabs (Exploration Labs) повідомив про намір відправити місію до 320-метрового астероїда Апофіс. Вона буде запущена 2028 року.

Астероїд Апофіс в уявленні художника. Джерело: Unistellar

Апофіс був виявлений у 2004 році. На момент свого відкриття він вважався найнебезпечнішим астероїдом в історії. Попередні розрахунки засвідчили, що існує невелика ймовірність, що після зближення із Землею у 2029 році орбіта Апофіса може змінитися таким чином, що у 2036 році він впаде на нашу планету.

Згодом астрономам вдалося виключити ймовірність зіткнення Апофіса із Землею в осяжному майбутньому. Проте його майбутнє зближення з Землею все ще викликає величезний інтерес. Річ у тім, що Апофіс пройде на відстані всього 31 тисячі км від поверхні нашої планети. Це ближче, ніж орбіти геостаціонарних супутників.

Зрозуміло, вчені хочуть скористатися цією унікальною можливістю, щоб більше дізнатися про мале тіло і про те, як рандеву з нашою планетою на нього вплине. Зокрема, до Апофіса буде спрямована місія OSIRIS-APEX. А нещодавно NASA запросила приватні компанії взяти участь у проєктах із вивчення астероїда. І як мінімум одна компанія зацікавилася цією можливістю.

ExLabs була заснована 2023 року. Основною метою її діяльності є захоплення та «перетягування» на стабільні орбіти навколоземних астероїдів з метою подальшого видобутку на них ресурсів. Згідно із заявою ExLabs, у 2028 році вона планує вивести на орбіту навколо Апофіса три кубсати. Вони вивчать мале тіло, а також протестують системи та програмне забезпечення, яке планується використовувати в майбутніх місіях із захоплення та переміщення астероїдів.

Раніше ми розповідали про те, як добровольці допомогли NASA знайти 15 активних астероїдів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine