Добровольці допомогли NASA знайти 15 рідкісних активних астероїдів

Добровольці з організованого NASA проєкту Active Asteroids виявили 15 раніше невідомих активних астероїдів. Ця знахідка допоможе астрономам краще зрозуміти, як відбувалася еволюція Сонячної системи.

Активні астероїди, ідентифіковані добровольцями. Джерело: Colin Orion Chandler (University of Washington)

На сьогодні астрономам вдалося відкрити понад мільйон астероїдів. Більшість таких тіл зосереджено в Головному поясі і являють собою статичні об’єкти, які не демонструють жодної активності. Але з цього правила є й винятки. Астрономам відомі астероїди, які можуть набувати хвости. Вважається, що це або вироджені ядра комет, які зберегли якісь залишки летких речовин, або наслідки зіткнень.

2021 року за підтримки NASA було ініційовано проєкт цивільної науки Active Asteroids, метою якого був пошук активних астероїдів. У ньому брали участь добровольці. Вони вивчали знімки Камери темної енергії (DECam), встановленої на 4-метровому телескопі імені Віктора Бланко в Чилі.

Нещодавно керівники проєкту підсумували його результати. Загалом у ньому взяли участь 8300 добровольців, які переглянули 430 тисяч знімків DECam. Їм вдалося виявити 15 раніше невідомих активних астероїдів.

За словами дослідників, вивчення активних астероїдів дасть їм змогу дізнатися про формування та еволюцію Сонячної системи, зокрема про походження води на Землі. Крім того, в майбутньому ці об’єкти можуть допомогти в освоєнні космосу. Їхні льоди можна було б використовувати як повітря для дихання та компоненти ракетного палива.

За матеріалами https://science.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine