«Аль-Амаль» зазнімкував Деймос зблизька

Космічний апарат «Аль-Амаль» пролетів на відстані 100 км від супутника Марса Деймоса і зазнімкував його на тлі Червоної планети. Це перша фотографія цього небесного тіла зблизька за останні кілька десятиліть.

Деймос на тлі Марса
Деймос на тлі Марса. Джерело: UAE Space Agency via AP

«Аль-Амаль» зазнімкував Деймос

Космічний апарат Об’єднаних Арабських Еміратів «Аль-Амаль» у березні зблизька зазнімкував супутник Марса Деймос. Проте відомо про це стало тільки зараз. Вчені повідомили про це під час наукової конференції у Відні, яка відбулася 24 квітня.

«Аль-Амаль» перебуває на орбіті Марса з 2020 року. 10 березня 2023-го він наблизився до Деймоса на відстань у 100 км і зазнімкував його на тлі самої планети, отримавши красивий знімок. Фахівці місії вказують на те, що це найближчий прольот біля цього небесного тіла за останні кілька десятиліть.

Вперше Деймос зблизька зазнімкував космічний апарат NASA Viking-2 у 1977 році. Тоді знімки були зроблені з відстані всього 30 км. Але відтоді вже багато років менший із двох супутників Марса фотографували лише здаля.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чим цікавий Деймос

У тому, що у Марса має бути два супутники, було відомо ще задовго до їхнього відкриття. Однак підтвердити їхнє існування вдалося тільки 1877 року. Відтоді вчені основну увагу приділяли Фобосу. Він більший і розташований набагато ближче до планети, ніж Деймос. Через це його зручно і цікаво спостерігати.

А ось Деймос обертається на відстані у 23 тис. км від планети. Це близько до внутрішньої частини орбіти «Аль-Амаль», тож дослідження цього супутника від самого початку замислювалися як одна з основних цілей місії.

Арабські вчені далекі від завершення своїх досліджень. Проте вже зараз можуть із впевненістю сказати, що теорія про те, що Деймос — астероїд, захоплений тяжінням Марса, не відповідає дійсності. Як і Фобос, він утворився одночасно з планетою.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів