ABL Space завершила вогневі випробування першого ступеня RS1

Компанія ABL Space Systems оголосила про успішне виконання прожига першого ступеня ракети RS1. Ця подія є важливим кроком на шляху до першого орбітального випробування носія.

Прожиг першого ступеня ракети RS1. Джерело: ABL Systems

Вогневі тести першого ступеня RS1 відбулися 9 липня на території стартового комплексу на острові Кадьяк (Аляска). У їх межах інженери ABL Space провели репетицію передстартових операцій, після чого виконали прожиг, який імітує її пуск.

Тепер в ABL Space планують зібрати перший та другий ступінь RS1, після чого зробити повне заправлення ракети та виконати репетицію передстартового відліку. Якщо тести не виявлять жодних проблем, далі компанія здійснить перший орбітальний пуск носія. В ABL Space поки що не називають жодних приблизних дат але, швидше за все, це відбудеться не раніше осені.

Ракета RS1

Ракета RS1 має двоступеневу конструкцію та використовує керосин як паливо, а рідкий кисень як окислювач. На першому ступені встановлені дев’ять двигунів E2, які є власною розробкою компанії. Другий ступінь оснащений одним силовим агрегатом. RS1 зможе виводити до 1350 кг вантажу на низькі орбіти при орієнтовній вартості 12 млн доларів за пуск.

Ракета RS1 (концепт). Джерело: ABL Space Systems

Слід зазначити, що спочатку ABL Space обіцяла здійснити перший пуск RS1 ще у 2021 році. Але з того часу він кілька разів переносився. Причиною стали як наслідки пандемії COVID-19, так і технічні проблеми. Так у січні 2022 року другий ступінь RS1 вибухнув під час вогневих випробувань на полігоні.

Ви також можете почитати про перший нічний пуск Virgin Orbit.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine