Китай спростував приналежність ракети, що впаде на Місяць

Відпрацьований ракетний ступінь, який упаде на зворотній бік Місяця 4 березня 2022 року, не є частиною місії «Чан’е-5T1». Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ КНР.

Нагадаємо, що наприкінці січня нинішнього року учасники проекту Project Pluto, в рамках якого здійснюється відстежування навколоземних об’єктів як природного, так і штучного походження, зробили цікаву заяву. Проведені ними розрахунки показали, що 4 березня 2022-го на зворотний бік Місяця впаде відпрацьований ракетний ступінь. Його «джерелом» була названа ракета Falcon 9, що використовувалася для запуску супутника DSCOVR у лютому 2015 року.

В перших числах лютого астрономам удалося відзняти ступінь і підтвердити, що він дійсно впаде на Місяць. Але при цьому з’ясувалося, що сталася помилка, й він є частиною не Falcon 9, а зовсім іншого носія.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Новим «головним підозрюваним» став третій ступінь китайської ракети «Чанчжен-3C». Він використовувався для запуску в жовтні 2014 року зонда «Чан’е-5Т1». Його метою було відпрацювання технологій, що згодом були використані при проектуванні місії «Чан’е-5», яка доправила на Землю зразки місячного грунту.

Однак у своїй нещодавній заяві представники МЗС КНР спростували належність ступеня до цієї місії. За їхніми словами, він згорів у верхніх шарах земної атмосфери. Така заява додає ще більше загадковості цій історії та наочно демонструє складності з відстежуванням об’єктів у дальньому космосі.

Також ви можете почитати про те, як випробування російської протисупутникової зброї спровокували шквал небезпечних зближень на навколоземній орбіті.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів