Ракета Falcon 9 вріжеться в Місяць

4 березня 2022 року відпрацьований другий ступінь ракети Falcon 9 впаде на зворотний бік Місяця. Про це свідчать розрахунки, зроблені групою астрономів-аматорів, та супутникових споттерів.

Ступінь Falcon 9 перебуває у космосі з 11 лютого 2015 року. Він використовувався для запуску супутника DSCOVR, призначеного для спостережень за Сонцем та Землею. Ця місія стала першим для SpaceX запуском вантажу у міжпланетний простір. Вона завершилася успіхом. DSCOVR був виведений у точку Лагранжа L1 системи Земля-Сонце, розташовану на відстані 1,5 млн км від нашої планети.

Після запуску другий ступінь Falcon 9 залишився на геліоцентричній орбіті. 5 січня 2022 року він здійснив близький проліт Місяця. Гравітація нашого супутника змінила орбіту ступеня, направивши його на курс, що передбачає зіткнення. Аналіз даних, проведений супутниковими спотерами,  свідчить, що з дуже великою ймовірністю це станеться вже 4 березня 2022 року.

На жаль, саме зіткнення не буде видно із Землі. Чотиритонний ступінь упаде на зворотний бік Місяця. Проте апарати LRO та «Чандраян-2», що перебувають на селеноцентричній орбіті, зможуть сфотографувати кратер, що залишився після удару.

Знімок ступеня Falcon 9, якому загрожує падіння на Місяць. Джерело: Demeautis Christophe

Варто зазначити, що через малу елонгацію (кутову відстань до Сонця) нині ступінь Falcon 9 недоступний для спостережень із Землі. Його можна буде побачити знову під час короткого дводенного вікна, яке відкриється 7 лютого. Зроблені в цей період спостереження дозволять визначити точку падіння ступеня з точністю до кілометра, що в свою чергу може знадобитися для майбутнього вивчення місця удару.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine