​Апарат DSCOVR передав перші зображення з 2019 року

У 2015 р. NASA запустила апарат DSCOVR для вивчення космічної погоди — зокрема, щоб збирати дані про сонячні вітри та корональні викиди маси. Однак найбільшу популярність йому принесла камера EPIC. Річ у тім, що обсерваторія знаходиться в точці Лагранжа L1 системи «Сонце — Земля» на відстані 1,5 млн км від нашої планети. Завдяки цьому вона може повністю фотографувати Землю та, час від часу, знімати проходження Місяця по її диску. Ці фотографії регулярно викладалися на сайті місії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Схема розташування апарату DSCOVR. Джерело: NASA

На жаль, в кінці червня 2019, DSCOVR перейшов у безпечний режим через збій в системі орієнтації. Подібні події траплялися і раніше, проте вони тривали не більше декількох годин. Нинішній випадок виявився набагато серйознішим. Восени 2019, Національна адміністрація океанічних й атмосферних досліджень (NOAA), що керує апаратом, повідомила, що разом з NASA та неназваною компанією працює над оновленням програмного забезпечення, яке повинно допомогти вивести обсерваторію з безпечного режиму.

Нарешті у лютому були опубліковані кілька нових знімків Землі. Це перші зображення, зроблені DSCOVR з моменту переходу в безпечний режим. Ані NOAA, ані NASA доки не зробили офіційних заяв з приводу статусу місії. Але сам факт появи знімків дозволяє сподіватися на те, що вже скоро DSCOVR відновить регулярні спостереження.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів