Зима на «даху світу»

Представлений знімок був зроблений у січні 2020 року екіпажем Міжнародної космічної станції. Він демонструє нагір’я Тибету, яке часто називають «дахом світу».

Тибетське нагір’я (знімок зроблений з борту МКС). Джерело: NASA

Подібні епітети цілком виправдані. Нагір’я Тибету займає площу 2,5 млн км², що можна порівняти з територією Аргентини. Його середня висота становить 4,8 км. Пасажирські вагони поїздів Цінхай-Тибетської залізниці, що проходять через цей регіон, мають подачу кисню та кисневі маски для пасажирів.

Попри дуже непрості умови, нагір’я Тибету є домом для приблизно трьох мільйонів людей. Якщо придивитися, крім гір, на зробленому з космосу знімку можна побачити два озера, відомі під назвою Пума-Юмко та Ямдрок. Вони поповнюються водою, що утворюється під час танення льодовиків. На їхніх берегах розташовані кілька невеликих сіл. Для мешканців одного з них, Туйва, зимовий крижаний покрив на озері Пума-Юмко створює «міст» для перегону овець у райони, де є більше кормів.

Ви також можете переглянути нашу підбірку найкращих космічних знімків 2021 року та роботи переможців конкурсу «Астрономічний фотограф 2021».

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine