З’явилися нові дивовижні знімки туманності Вуаль

У науковців є можливість розглянути окремі деталі туманності завдяки новим знімкам, отриманим з Європейської південної обсерваторії. Також нові світлини дадуть змогу насолодитися всім любителям космічних пейзажів.

Туманність вуаль
Туманність вуаль. Джерело: Miguel Claro

Астрофотограф зазнімкував туманність Вуаль

Астрофотограф Мігель Кларо нещодавно опублікував новий дивовижний знімок туманності Вуаль. Вона є залишком наднової й досі приховує чимало таємниць. Але завдяки новому зображенню в ній можна розгледіти окремі деталі.

Мігель Кларо — професійний фотограф, автор і популяризатор науки, що живе в Лісабоні (Португалія). Він створює неймовірні знімки нічного неба. Як фотокореспондент Європейської південної обсерваторії, член організації The World At Night і офіційний астрофотограф заповідника Dark Sky Alqueva, він спеціалізується на астрономічних «небесних пейзажах», що пов’язують Землю і нічне небо.

Що можна побачити на фотозображенні

Туманність Вуаль, також відома як Петля Лебедя, утворилася внаслідок вибуху наднової близько 10 000 років тому в однойменному сузір’ї на відстані приблизно 1400 світлових років від Землі. Ця світла цятка на небі була відкрита астрономом Вільямом Гершелем 5 вересня 1784 року.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Вибух, внаслідок якого утворилася Петля Лебедя, викинув речовину в космос, створивши сплутані нитки іонізованого газу, що світиться. Картину цієї події ми спостерігаємо і сьогодні. Нині туманність Вуаль має розмір близько 70 світлових років у поперечнику і продовжує розширюватися. Як видно із Землі, міжзоряне утворення займає приблизно шість діаметрів повного Місяця в нічному небі.

На цьому зображенні червонуваті відтінки створюються водневим газом, а синьо-зеленуваті відтінки — кисневим газом. Приголомшлива сцена глибокого космосу також охоплює туманність Відьмина мітла (NGC 6960), в якій виблискує яскрава зоря 52 Лебедя. Також на ній можна помітити Трикутну туманність Флемінга (NGC 6979) і NGC 6974 — велику темну нитку на північному краю Петлі Лебедя.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів