Зустрінемось у 2095 році: астрономи прощаються з кометою 12P/Понса-Брукса

Комета 12P/Понса-Брукса, яку також прозвали «кометою Диявола», почала втрачати яскравість після того, як 21 квітня досягла перигелію — найближчої точки своєї орбіти навколо Сонця. Більшість комет мають тенденцію яскраво спалахувати та потім швидко згасати, стаючи невидимими. В такому випадку «диявольська комета» перестане бути видимою для спостерігачів неба у північній півкулі, хоча мешканці південної півкулі нарешті отримають кращий шанс побачити комету на власні очі.

Варто зауважити, що 12P/Понса-Брукса не повернеться до околиць Землі до 2095 року. Багато з тих, хто спостерігає її зараз, бачать її востаннє. Однак вона залишається об’єктом захоплення для спостерігачів неба, особливо останнім часом, коли її яскравість зростає. Комета буде видимою ще впродовж травня, але її блиск швидко згасне до кінця місяця та майже повністю зникне на початку червня.

Світлина комети 12P/Понса-Брукса
Світлина комети 12P/Понса-Брукса. Авторство: Майкл Джегер

Якщо ви хочете побачити комету, яка трапляється раз у житті, зараз найкращий шанс для цього. За відсутності належного обладнання, щоб побачити її на власні очі, ви завжди можете переглянути відеозапис комети, зроблений проєктом The Virtual Telescope Project, який демонструє її у всій красі, коли вона пролітала повз нашу планету.

Світлина комети 12P/Понса-Брукса
Світлина комети 12P/Понса-Брукса, яка є комбінацією з десяти знімків із 120-секундними витримками. Фото: The Virtual Telescope Project

Раніше ми повідомляли про те, як комета 12P/Понса-Брукса втратила хвіст після зіткнення з корональним викидом маси під час наближення до Сонця.

За матеріалами bgr.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine