Зруйнований Бахмут побачили з космосу: фото

На незламне українське місто Бахмут, яке наразі перебуває у зоні бойових дій, де українська армія чинить супротив агресії російських військ, неможливо дивитись без сліз. Але масштаби руйнувань у місті за рік бойових дій настільки серйозні, що їх стало помітно навіть із космосу.  

Масштаби руйнувань в Бахмуті
Масштаби руйнувань у Бахмуті. Фото: Maxar Technologies

«Українці не відмовилися від оборони Бахмута, а росіяни не відмовилися від спроб захопити місто. Кожного дня лінія фронту змінюється, іноді квартал за кварталом», — прокоментував речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

Супутникові знімки, опубліковані компанією Maxar Technologies, показують масштаби руйнувань у Бахмуті. На першому зображенні, зробленому в травні 2022 року, помітно звичайний муніципалітет, а на другому, зробленому через рік, у травні 2023-го, — значні руйнування, спричинені обстрілами та важкими артилерійськими атаками.

На знімках детально видно ряди багатоквартирних будинків, шкіл та інших будівель, повністю знищених внаслідок агресивної війни росії проти України. Зелені зони стали коричневими від диму, що клубочиться з деяких будівель, які все ще тліють після нещодавніх обстрілів.

Сьогодні інформаційне агентство Reuters повідомило, що окупаційна російська армія відступає з Бахмута в той час, як Україна готується до найбільшого контрнаступу за останні пів року. Це сталося після того, як наша держава 6 місяців тримала оборону, витримавши потужний наступ москви, який приніс лише незначне просування на кількасот метрів.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що Силам оборони вже вдалося звільнити близько 20 км² на півночі та півдні передмістя Бахмута. Наразі ЗСУ просуваються в напрямку Кліщіївки й можуть перерізати один із основних шляхів постачання ворога.

Раніше ми повідомляли про те, як Maxar Technologies показала руйнування селища Опитне поруч із Бахмутом.

За матеріалами Peta Pixel.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна