Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня

Китайська місія «Чан’е-6» готується залишити місячну орбіту та вирушити у подорож до Землі. Очікується, що 25 червня капсула зі зразками, зібраними на зворотному боці нашого супутника здійснить посадку на території регіону Внутрішня Монголія в Китаї.

Місія «Чанье-6»
Місія «Чан’е-6». Джерело: www.scmp.com

«Чан’е-6» готується до подорожі додому

Китайська безпілотна місія «Чан’е-6» наразі перебуває на місячній орбіті, але невдовзі має почати процес сходу з неї та польоту до Землі. Понад 200 китайських науковців, пов’язаних із дослідженням нашого супутника, провели конференцію, присвячену очікуванням від прибуття нових зразків із Місяця.

«Чан’е-6» стартувала із Землі 3 травня цього року. Протягом місяця вона наближалася до своєї мети, а потім кружляла над супутником Землі. Нарешті, 3 червня від неї відділився посадковий модуль, який попрямував до басейну Південний полюс — Ейткен. Там він узяв проби ґрунту, провів низку досліджень і вже 5 червня повернувся на орбіту, де й зістикувався з основним модулем.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

Очікується, що на Землю зібрані зразки повернуться 25 червня. Капсула з ними має приземлитися у попередньо визначеному регіоні провінції Внутрішня Монголія. Там її підберуть вчені, доправлять до лабораторії й відкриють.

Про що зможуть розповісти зразки зі зворотного боку Місяця

Місію «Чан’е-6» насамперед розглядають як успіх Піднебесної. Причому говорять про це як самі китайці, так і ті, хто їх не дуже любить. Адже зразки з Місяця наочно демонструють, наскільки насправді країна близька до висадки туди людини. Хоча до цього ще мають бути місії «Чан’е-7» та «Чан’е-8».

Насправді на них чекають науковці з багатьох країн. Доказом тому стане підтримка з боку європейської станції космічного стеження Maspalomas. Вона розташована на Канарських островах і відслідковуватиме апарат до самої посадки 25 червня.

Науковці з інших країн також уже мають угоду з китайцями щодо дослідження зібраних зразків. Вони розраховують дізнатися, чому дві півкулі Місяця так відрізняються одна від одної і як це пов’язане з гігантськими зіткненнями, які він пережив на світанку своєї історії.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів