Зліт зі зворотного боку Місяця: китайський зонд узяв пробу місячного ґрунту та вирушив до Землі

Китайський апарат «Чан’е-6» успішно взяв пробу ґрунту зі зворотного боку Місяця і здійснив зліт. Найближчим часом він зістикується зі службовим модулем, що перебуває на навколомісячній орбіті, який потім попрямує до Землі.

«Чан’е-6» став лише другим в історії апаратом, який сів на зворотному боці Місяця. Це сталося 2 червня. Місцем його посадки став 500-кілометровий кратер Аполлон, який зі свого боку є частиною басейну Південний полюс — Ейткен — найбільшої підтвердженої ударної структури на Місяці.

Після здійснення посадки, «Чан’е-6» зробив панораму навколишньої місцевості, розгорнув китайський прапор і провів низку вимірювань за допомогою встановлених на нього наукових інструментів. Крім того, він випустив мікроровер, який зазнімкував посадкову платформу.

«Чан’е-6» на зворотному боці Місяця. Джерело: CNSA

Але все ж, головним завданням «Чан’е-6» був збір проби місячного ґрунту. Ця операція пройшла успішно, що дало змогу розпочати наступний етап місії з повернення зібраних зразків на Землю.

Знімок зворотного боку Місяця, зроблений під час посадки «Чан’е-6». Джерело: CNSA

4 червня злітний модуль «Чан’е-6» залишив зворотний бік Місяця й вийшов на навколомісячну орбіту. Момент його старту був записаний за допомогою камери на посадковій платформі. Найближчим часом злітний модуль «Чан’е-6» зістикується зі службовим модулем, що перебуває на орбіті, і передасть йому проби. Після цього останній візьме курс на Землю. Посадка капсули зі зразками запланована на 25 червня.

Івана Купала. Як стародавнє свято пов’язане з астрономією
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)
Потужні хвилі на Титані руйнують берегову лінію
Дракон і зорі: приголомшливий вид з ілюмінатора Starliner
Starliner «застряг» у космосі: NASA відтермінувала повернення космічного корабля
Життя краще шукати на маленьких екзопланетах із великими місяцями