Зонд Psyche готується до встановлення на ракету

Фахівці космічного центру імені Кеннеді з’єднали зонд Psyche з адаптером корисного навантаження. Тож він став ще на крок ближчим до запланованого на початок наступного місяця запуску.

З’єднання зонда Psyche з адаптером корисного навантаження. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Метою Psyche є 278-кілометровий астероїд Психея, що вирізняється високим вмістом металів (заліза та нікелю). Згідно з популярною гіпотезою, він являє собою уламок ядра протопланети, що загинула на зорі формування Сонячної системи. Psyche повинен буде детально дослідити металевий астероїд і підтвердити або спростувати це припущення.

Для виведення апарата в космос буде використана ракета Falcon Heavy. Наразі техніки завершують останні приготування до запуску. Psyche заправили ксеноновим паливом (воно необхідне для живлення його іонного двигуна), а його величезні сонячні батареї склали.

Наступним кроком стало з’єднання зонда з адаптером корисного навантаження. Після того як зонд буде укритий головним обтічником, адаптер дасть змогу встановити Psyche на Falcon Heavy.

На цей час, запуск Psyche запланований на 5 жовтня. Його подорож до Психеї займе шість років. За цей час зонд пролетить відстань у 3,6 млрд км і здійснить проліт Марса, щоб скористатися його гравітацією для прискорення. Апарат досягне Психеї в серпні 2029 року. Номінальна наукова програма місії розрахована на 21 місяць.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine