Зонд PSP пережив рекордне зближення з Сонцем

21 листопада зонд PSP (Parker Solar Probe) встановив новий рекорд. Апарат наблизився до Сонця на відстані 8,5 млн км. Для порівняння, Меркурій ніколи не підступав до Сонця ближче, ніж на 46 млн км. У момент проходження перигелію PSP рухався з геліоцентричною швидкістю 586 800 км/год (163 км/c), що також стало рекордом для космічних апаратів.

Паркер сонячний зонд
Parker Solar Probe в уявленні художника. Джерело: NASA

Після завершення прольоту PSP надіслав на Землю сигнал, підтвердивши, що всі його системи працюють нормально, й інструменти виконали заплановані наукові спостереження. Після того, як зонд відійде від Сонця на безпечну відстань, він почне передавати на Землю дані, зібрані під час візиту.

PSP перебуватиме на своїй поточній орбіті впродовж всього наступного року. У серпні 2023-го апарат виконає гравітаційний маневр в околицях Венери, що зменшить перигелій її орбіти до 7,2 млн км. Цей маневр дозволить йому наблизитися до Сонця на відстань всього 6,5 млн км. Фактично PSP почне здійснювати прольоти через верхні шари сонячної корони. За розрахунками фахівців, у цей момент його захисний екран розігріватиметься до температури 1400 °C.

Зміна орбіти зонда PSP. Джерело: NASA/Johns Hopkins APL

Крім вивчення Сонця, PSP також бере участь у дослідженнях інших небесних тіл. Зонд зареєстрував радіовипромінювання атмосфери Венери та сфотографував комету. Нещодавно стало відомо, що його корпус отримав пошкодження через бомбардування частинок пилу. Але вчені вважають, що це не стане на заваді в роботі зонда.

За матеріалами http://parkersolarprobe.jhuapl.edu