Знайдені найдавніші прямі докази існування гарячої води на Марсі

Зараз Марс — холодна і суха планета, проте колись там не тільки була вода, а й вулканічна активність, яка її нагрівала. Докази цього науковці нещодавно знайшли у відомому метеориті «Чорна красуня».

Метеорит «Чорна красуня»
Метеорит «Чорна красуня». Джерело: phys.org

«Чорна красуня» і сліди гідротермальної активності

Нове дослідження, проведене під керівництвом Університету Кертіна, виявило те, що може бути прямим доказом давньої активності гарячої води на Марсі, показуючи, що планета могла бути придатною для життя в якийсь момент свого минулого.

У дослідженні було проаналізовано 4,45-мільярдне зерно циркону зі знаменитого марсіанського метеорита NWA7034, також відомого як «Чорна красуня», і виявлено геохімічні «відбитки пальців» багатих на воду рідин.

Співавтор дослідження доктор Аарон Кавосі зі Школи наук про Землю і планети Кертінського університету сказав, що це відкриття прокладає нові шляхи для розуміння давніх марсіанських гідротермальних систем, пов’язаних із магматизмом, а також минулої заселеності планети.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Нанорозмірне моделювання

«Ми використали нанорозмірну геохімію, щоб виявити елементарні докази існування гарячої води на Марсі 4,45 млрд років тому, — сказав доктор Кавосі. — Гідротермальні системи мали важливе значення для розвитку життя на Землі, й наші результати свідчать про те, що на Марсі також була вода протягом ранньої історії формування земної кори.

За допомогою нанорозмірної візуалізації та спектроскопії команда визначила структуру елементів у цьому унікальному цирконі, включаючи залізо, алюміній, ітрій та натрій. Ці елементи були додані, коли циркон утворився 4,45 млрд років тому, що свідчить про присутність води під час ранньої марсіанської магматичної активності.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Основні результати дослідження

Доктор Кавосі сказав, що дослідження показало, що, попри те, що кора Марса пережила масивні метеоритні удари, які спричинили значні потрясіння поверхні, вода була присутня в ранній доархейський період, приблизно 4,1 млрд років тому.

«Це нове дослідження просуває нас на крок вперед у розумінні раннього Марса, визначаючи характерні ознаки багатих на воду рідин із часів формування зерен, забезпечуючи геохімічні маркери води в найстарішій відомій марсіанській корі», — сказав доктор Кавосі.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів