Знайдене місце для спорудження українського космодрому

Вчені знайшли майданчик для будівництва українського космодрому. Він розташований на узбережжі Чорного моря на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей. Відповідна заява була зроблена на установчій конференції Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів.

Джерело: space.com.ua

Учасники конференції також повідомили про серйозних технічні труднощі у реалізації такого проєкту. Зокрема, голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький заявив: «Поки що космодром в Україні не будують, бо наша територія густо заселена. А при спорудженні такого об’єкта треба дотримуватися певних вимог. Зокрема, необхідна безлюдна територія — не менш ніж 500 км під трасою польотів ракет-носіїв та важливих народногосподарських об’єктів по 200 км в обидва боки цієї траси».

Крім того, будівництво об’єкта вимагатиме узгодження з Туреччиною через ризик падіння другого ступеня ракети-носія на її територію.

Зі свого боку, голова управління Дніпропетровського космічного кластера Євген Рокитський нагадав, що вже існують технології повернення ступенів. Вони дозволяють запускати ракети-носії з невеликих територій, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, і без необхідності в зоні відчуження.

Також учасники конференції зазначили, що зараз є можливість домовлятися про пуски українських ракет-носіїв з територій Канади чи Австралії, а також про можливі морські та повітряні старти.

Раніше ми писали, що український супутник «Січ-2-30» зв’язався з центром управління в Дунаївцях.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine