Знайдена екзопланета з хвостом завдовжки 563 тис. км

Астрономи наразі перебувають на шляху до розкриття таємничого світу поза нашою Сонячною системою. Результатом їхнього плідного дослідження є виявлення понад 5500 екзопланет, і кожне нове відкриття виявляється несподіваним та захопливим. Серед них — екзопланета WASP-69b, яка вражає своєю унікальністю: це небесне тіло з кометоподібним хвостом завдовжки 563 тис. км.

WASP-69b
Хвіст планети WASP-69b завдовжки 563 тис. км. Ілюстрація: Space Engine

WASP-69b трохи перевершує Юпітер за розмірами, але її особливості роблять її справжнім винятком серед гарячих юпітерів. Ця екзопланета менш щільна, ніж наш найбільший газовий гігант. Обертається вона навколо своєї зорі всього за 3,9 земного дня. Основною особливістю WASP-69b є дивовижний хвіст, який виявився планетною атмосферою, яка здувається та утворює позаду себе кометоподібну структуру під впливом зоряних вітрів.

За дослідженням, WASP-69b може втрачати до 200 тис. тонн маси атмосфери щосекунди. Але дослідники вважають, що планета збереже атмосферу протягом усього життя. Ця особливість робить екзопланету з хвостом цікавим об’єктом для подальших спостережень, особливо враховуючи, що інші планети з подібними хвостами вже відомі. Багато з них також є гарячими юпітерами, розташованими близько до своїх світил.

WASP-69b
Зоря WASP-69 з екзопланетою WASP-69b на її орбіті. Ілюстрація: Space Engine

Втрата атмосферної маси, на думку науковців, є типовою для багатьох подібних екзопланет, і WASP-69b — чудова можливість вивчення цього явища. Унікальне спостереження дозволяє нам краще розуміти процеси утворення планет у надзвичайних умовах.

Можливо, одного разу ця екзопланета та її таємничий і пишний хвіст допоможуть визначити нове покоління космічних досліджень. Це захопливе відкриття описане у праці, опублікованій в The Astrophysical Journal.

Раніше ми повідомляли про те, що в атмосфері гарячого юпітера WASP-121b вирують гігантські шторми.

За матеріалами BGR

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine